D3DSCACHE.dll hatası

FurkanBilal

Decapat
Merhaba. Aylar öncesine kadar hiçbir sıkıntısı olmayan bilgisayarım, bugün sabah başlattığımda 'd3dscache.dll uygulaması Windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmamış veya hata içeriyor. Programı özgün yükleme medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin veya destek için sistem yöneticinize veya yazılım satıcısına başvurun. Veya, d3dscache.dll programı Windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmadı veya hata içeriyor. Programı özgün yükleme medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin veya destek için sistem yöneticinize veya yazılım satıcısına başvurun.' Böyle bir durum mesajı ile karşılaştım. DLL fixer gibi programlardan gerekli işlemleri yaptım. Windows sürümümü güncelledim. Fakat aynı sorun yine devam etmekte. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

"d3dscache. dll is a type of DLL file, with extension of . dll. It is associated with Microsoft (R) D3D Shader Caching Library and is used to run Microsoft (R) D3D Shader Caching Library based applications"

Microsoft D3D Shader Caching Library ile ilişkiliymiş ve Microsoft DC3 Shader Caching Libraryne bağlı uygulamaları açmak için kullanılıyormuş. Bunun düzgün çalıştığına emin misin?

"D3dscache. DLL is a type of DLL file, with extension of. DLL. It is associated with Microsoft (R) D3D Shader Caching Library and is used to run Microsoft (R) D3D Shader Caching Library based applications"

Microsoft D3D Shader Caching Library ile ilişkiliymiş ve Microsoft DC3 Shader Caching Libraryne bağlı uygulamaları açmak için kullanılıyormuş. Bunun düzgün çalıştığına emin misin?

D3D Shader Caching Library'nin ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Düzgün çalışıp çalışmadığını nasıl kontrol edebilirim?

Merhaba,

Keşke DLL fixer kullanmasaydınız (bu programlar daha sonra sorunlar çıkartıyorlar). Ekran kartınızın driver'ını silin, en güncelini yükleyin, ayrıca Directx'in son sürümünü yükleyin (Microsoft'un sitesinden indirebilirsiniz). Akabinde CMD'yi yönetici olarak açın, tırnaklar olmadan sfc /scannow" yazın ve enter'a basın.

Onu ben de bilmiyorum hiç karşıma çıkmadı. Hatayı alıyorsanız belki biliyorsunuzdur diye tahmin etmiştim. Size yabancı bir kaynaktan bulduğum çözüm önerilerini söyleyeyim.

Büyük ihtimal bilgisayarınızda virüs var. Virüsleri temizleyin.
Eğer uygulama açmaya çalışıyorsanız ve bu hatayı veriyorsa o uygulamayı yeniden yükleyin.
Tüm sürücülerinizi güncelleyin.
Format atın veya Windows'u yeniden başlatın.
Windows'u onarın. (Windows onarım aracı gibi bir şey vardır büyük ihtimal).
Windows update leri yükleyin.
Kayıt defterini temizleyin. (Ücretsiz programlar var.)
Donanımsal problem. (Eğer bunların hepsini denediyseniz ve hata hala varsa donanımdan kaynaklanıyor olabilir)

Merhaba,

Keşke DLL fixer kullanmasaydınız (bu programlar daha sonra sorunlar çıkartıyorlar). Ekran kartınızın driver'ını silin, en güncelini yükleyin, ayrıca Directx'in son sürümünü yükleyin (Microsoft'un sitesinden indirebilirsiniz). Akabinde CMD'yi yönetici olarak açın, tırnaklar olmadan sfc /scannow" yazın ve enter'a basın.
Onu ben de bilmiyorum hiç karşıma çıkmadı. Hatayı alıyorsanız belki biliyorsunuzdur diye tahmin etmiştim. Size yabancı bir kaynaktan bulduğum çözüm önerilerini söyleyeyim.

Büyük ihtimal bilgisayarınızda virüs var. Virüsleri temizleyin.
Eğer uygulama açmaya çalışıyorsanız ve bu hatayı veriyorsa o uygulamayı yeniden yükleyin.
Tüm sürücülerinizi güncelleyin.
Format atın veya Windows'u yeniden başlatın.
Windows'u onarın. (Windows onarım aracı gibi bir şey vardır büyük ihtimal).
Windows update leri yükleyin.
Kayıt defterini temizleyin. (Ücretsiz programlar var.)
Donanımsal problem. (Eğer bunların hepsini denediyseniz ve hata hala varsa donanımdan kaynaklanıyor olabilir)
Uzun uğraşlar sonucu sorunumu hallettim. Windows Updatelerinde bir eksik varmış onu düzeltince oldu. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı