D3dx9_42.dll Hatası Nasıl Çözülür?

ggeasy200

Hectopat
Daha fazla  
0xc000007b hatası çözüm videosunu Technopat YouTube videosundan izlemiştim. Process Monitor programı sayesinde D3dx9_42.dll hatası olduğunu tespit etmiştim. D3dx9_42.dll hatası için DLL Dosyaları Veritabanı bu adrese gitmiştim. Ancak içinde D3dx9_42.dll dosyası yoktu. Bu DLL dosyasını nasıl tedarik edebilirim? Bildiğim kadarı ile bilgisayar 64 Bit olunca SysWOW64 dosyası içerisinde. Rar halinde bir kaç DLL dosyası bulunuyor. Ancak oradaki DLL dosyasını System32'nin içine atınca D3dx9_42.dll bulunamadı hatası alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Rapor dosyalarını paylaşmanızı istemişim değil mi? Hatayı siz mi çözmeye çalışıyorsunuz, yardım mı almak istiyorsunuz?

SysWOW64 ve System32 klasörlerine manuel olarak attığınız DLL dosyalarını silin. Buna d3dx9_42.dll dahil.

Daha sonra DirectX offline sürümü indirin.
İnen uygulamaya sağ tıklayıp WinRAR ile klasöre çıkartın.
Çıkardığınız klasörün içinde Aug2009_d3dx9_42_x64 ve Aug2009_d3dx9_42_x86 olacak bunları da klasöre çıkartın.
x86 DLL dosyasını C:\Windows\SysWOW64 içine.
x64 DLL dosyasını C:\Windows\System32 içine atın.
Kopyaladığınız dosyalarını silin, dosyaları kopyalamak düzgün bir çözüm değil.
Kurulum yapın ve tekrar deneyin, hata düzelmez ise rapor paylaşın.
Maalesef DirectX kurulumu yaparken ''An internal system error occured.
Plaese refer to DXError.log and DirectX.log in your Windows folder to determine problem.'' hatası alıyorum.

Deleted file olarak dsetup.dll ve dsetup32.dll var bunları nasıl düzeltebilirim ?

Rapor dosyalarını paylaşmanızı istemişim değil mi? Hatayı siz mi çözmeye çalışıyorsunuz, yardım mı almak istiyorsunuz?

SysWOW64 ve System32 klasörlerine manuel olarak attığınız DLL dosyalarını silin. Buna d3dx9_42.dll dahil.

Daha sonra DirectX offline sürümü indirin.
İnen uygulamaya sağ tıklayıp WinRAR ile klasöre çıkartın.
Çıkardığınız klasörün içinde Aug2009_d3dx9_42_x64 ve Aug2009_d3dx9_42_x86 olacak bunları da klasöre çıkartın.
x86 DLL dosyasını C:\Windows\SysWOW64 içine.
x64 DLL dosyasını C:\Windows\System32 içine atın.

Son düzenleme:
Çözüm
Selamlar çok basit bir yöntem buldum çoğu sitedeki yorumları denedim ama faydası olmadı Windows 7'den Windows 10'a geçiş yaptığımda bu hatayı almaya başladım dediğim gibi hiçbiri çözüm olmadı hata DirectX programından kaynaklı. Driver Booster son sürümünü yüklemesine rağmen oyunlar yine de bu htayı veriyor bunun sebebi ise oyunların eski olması ve formatı eski formatından kaynaklı olması.

Yukarıdaki link e tıklayın download a basın indirin kurun DirectX'in eski sürümünü kuracak yeni sürümüde olacak silme işlemi yapmayın üstüne kursun herhangi bir zarar ile karşılaşmazsınız.
Bende böyle çözüldü...

Geri
Yukarı