D925 sisteme Linux dağıtımı önerisi

Selam arkadaşlar, Linux'ta yeniyim. Hiçbir bilgim yok. Windows 7'den Linux'a geçme sebebim Windows 7'nin çok donması. Bana donmayacak, kasmayacak hızlı Linux dağıtımı lazım. Sizce hangi Linux işletim sistemini kullanmalıyım?

Sistem özelliklerim.
Intel D925 3.00 GHz işlemci.
4 GB RAM.
ATI Radeon 2600 Pro HD ekran kartı.
160 GB hard disk.
Linux Mint XFCE.

Limux mint ile linux mint xfce arasındaki fark nedir hocam linux mint xfce daha mı hızlı
XFCE daha kararlı ve kaynak kullanımı az ( Bilgisayarın özellikleri düşük olduğu için daha kasmadan çalışır ama Mint kasmazsa Mint yükleyin. Mint'te daha fazla özellik var ama daha fazla kasar. )

Benim sistemimde kasar mı, hocam?
XFCE kasmaz (s) ama istersen fedora'yı da deneyebilirsin. Sana en güzel gelen masaüstünü seçebilirsin. (XFCE (seversen Mint deneyebilirsin kasarsa XFCE kasmazsa Mint kullanabilirsin.) ya da Fedora (Mint kasarsa buda kasar.)
Selam arkadaşlar, Linux'ta yeniyim. Hiçbir bilgim yok. Windows 7'den Linux'a geçme sebebim Windows 7'nin çok donması. Bana donmayacak, kasmayacak hızlı Linux dağıtımı lazım. Sizce hangi Linux işletim sistemini kullanmalıyım?

Sistem özelliklerim.
Intel D925 3.00 GHz işlemci.
4 GB RAM.
ATI Radeon 2600 Pro HD ekran kartı.
160 GB hard disk.
Fedora'dan (34) görüntüler:

Ekran görüntüsü-20210429145205-1360x768.png

Ekran görüntüsü-20210429145201-1360x768.png
Ekran görüntüsü-20210429145159-1360x768.png

(Normalde masaüstü yok. YAni dosya oluştursan bile masaüstünde gözükmez. Birsürü eklenti var onlardan birini indirdim ve Windowstaki gibi oldu. (Yazım yanlışları için özür dilerim.) )

Xfce kasmaz (s) ama istersen Fedora'yı da deneyebilirsin. Sana en güzel gelen masaüstünü seçebilirsin. (Xfce (seversen Mint deneyebilirsin kasarsa Xfce kasmazsa Mint kullanabilirsin.) Ya da Fedora (Mint kasarsa bu da kasar.)

Fedora'dan (34) görüntüler:

Eki Görüntüle 998205
Eki Görüntüle 998210Eki Görüntüle 998212

(Normalde masaüstü yok. Yani dosya oluştursan bile masaüstünde gözükmez. Bir sürü eklenti var onlardan birini indirdim ve Windows'taki gibi oldu. (yazım yanlışları için özür dilerim.) )

Teşekkürler hocam hiç sorun değil bana Linux Mint daha yakın geldi bir şey soracağım Linux Mint'i Windows'un yanina mi kurayim yoksa sadece tek bir isletim sistemi olarakmi kullanayim.

Teşekkürler hocam hiç sorun değil bana Linux Mint daha yakın geldi bir şey soracağım Linux Mint'i Windows'un yanina mi kurayim yoksa sadece tek bir isletim sistemi olarakmi kullanayim.
En başta Dual Boot (Birlikte) kullan. Silmeni önermem. Ben kullanalım aylar oldu ama halen Dual Boot kullanıyorum.

Peki sizce Dual Boot ile kullanımca kasma donma olur mu alan gibi sorunlar olur mu bir de Windows 7 yanina kursam olur mu?
Dual Boot'un bir gereksinimi yok. Linux Mint'in yanına Ubuntu dahi kurabilirsiniz. (3 işletim sistemi bile kurabilirsiniz.) Depolama olarak bir sıkıntı çıkmaz. 160Gb yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı