DA Uber R5 2600X 83 derece normal mi?

EnesTheDursun

Centipat
10 ay önce İncehesap'tan aldığım bir Uber sistemim var ne önünde ne de üstünde bir ızgara var kasanın ve ısınma sorunu çekiyorum kasanın değişemeyeceğini ancak bakıma alınıp gerekli bakım yapılarak azaltmaya çalışılacağını söylediler sistem DA Uber.
Ryzen 5 2600X stok fan.
GTX 1660 Super 6 GB ASUS Dual.
8x2 apacher 3000MHz RAM.
B450M Dragon anakart ASUS.
Sharkoon SHP650V2 650Watt 80 Plus PSU.
Sharkoon TG4 rb kasa.
Apacher panther 480GB SSD.
Seagate Barracuda 1TB HDD.
Bakıma gidince termal macun yenilemesi yapılacağı ve genel bakım yapılacağı söylendi. Assassin's Creed Odyssey ve PES 21'de 82-83 derece işlemci, 77 derece ekran kartı oluyor ancak 1 TB veri var format atma ihtimalleri yüksek, göndermeli miyim? Yan taraftaki temperli camı açınca GPU 69 CPU 67-65 derece oluyor. Sizce kasanın sirkülasyon sorunu mu yoksa parçalar sorunlu olabilir mi? 1TB veriyi geri yüklemem zaten birkaç günümü alır, yoksa bir termal macunu bana göndermelerini isteyip kendim mi sürsem? Bu arada derecelerime PC'nize zarar vermez normal dediler. PSU iyi midir kasada ki onu da merak ediyorum. Isınmada payı var mıdır yoksa onla alakası yok mudur? Çok kararsızım.

Stok fan ile gayet normal.

Sisteme Snowman M200 öneririm.
Peki hem 20 gün beklemeyi hem de format riskini almayıp kaliteli bir macun alıp kendim yapsam olurmu bu benim yapabileceğim bir işlemmidir önede mesh bir panel alıp camın yerine takarak ısıyı normale çekmeye çalışıcam önerdiğin bir termal macun varmıdır.snowman m200 stok fandan ayrı olarak kaç derece katkı sağlayacaktır 90 tl olması bir soğutucunun merak ettirdi stok fandan farkı nedir oyunlarda 5 derece aşağı çekermi

Geri
Yukarı