DA-V4 sıcaklık değerleri

Kisprow

Centipat
Katılım
22 Temmuz 2019
Mesajlar
27
Kısa süre önce DA-V4 isimli toplama sistemi kullanmaya başladım. Bilgisayarın gücünü test etmek için gerçekten zorlayıcı bir oyun gerekiyordu ve ben de Devil May Cry 5'i indirdim. Ekran kartının Overclockunu açtım, MSI Booster'dan oyun moduna verdim ve oyunu ultra ayarlarda açıp oynamaya başladım. Oyun açıldıktan birkaç dakika sonra kasanın fan sesi arttı, sıcaklık değerine baktığımda 80 dereceyi bulmuştu. Ve GPU %100 kullanımdaydı. Merak ettiğim şey bu değerler normal mi? Kasada ekstra bir soğutucu yok. Herhangi bir zararını görür müyüm bu değerlerin?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

TheJOK3R

Centipat
Katılım
18 Haziran 2019
Mesajlar
624
Makaleler
1
Normaldir. Bu sıcak günlerde normal. 85'e kadar sıkıntı çıkmaz. Ben de DA-V4 kullanıcısıyım. 85'ten sonra da çıkmaz ama zorlamamak gerekir. Fanların yüksek düzeyde çalışmasından kaynaklı bir durum o da normaldir.
Overclockunu nasıl açtın?
 

tartal

Hectopat
Katılım
21 Kasım 2015
Mesajlar
196
Yer
İstanbul
Bu sıcak yaz günlerinde 80 derece fena değildir. Sorun teşkil etmez. Yüksek de sayılmaz. Kasada ki fan sesinin artmasıda sıcaklıkla doğru oranda fan devrinin artmasıdır. Ultra grafik seçeneklerinde Devil May Cry 5 diyorsun GPU'nun %100 olması kadar normal birşey yok. Ekran kartın tam kapasite ile çalışıyor işte sevinmelisin 😄
 
Son düzenleme:
Yukarı