Dacia'ya karşı neden ön yargı var?

Kötü bir araba markası viraja Duster ile viraja girdiğinizde hayatınız gözünüzün önünden akar fakat işiniz dağda ormandaysa hor kullanılacak bir araba istiyorsanız güzel.

Renault'a bile bukadar ön yargı var iken, Renault'un yan markasına ön yargı olması normal. Benim fikrime gelecek olursak Reno'nun bazı araçları (Clio, Megane, Captur) fena değil ama Symbol, Taliant gibi araçları gerçekten çok dandik. Dacia tarafında ise Duster'ı beğeniyorum yeni çıkan Jogger'da güzel ve mantıklı duruyor. Geri kalan modellerini beğenmiyorum.

Renault'a bile bu kadar ön yargı var iken, Renault'un yan markasına ön yargı olması normal. Benim fikrime gelecek olursak Reno'nun bazı araçları (Clio, Megane, captur) fena değil ama symbol, taliant gibi araçları gerçekten çok dandik. Dacia tarafında ise Duster'ı beğeniyorum yeni çıkan Jogger'da güzel ve mantıklı duruyor. Geri kalan modellerini beğenmiyorum.

Herkes nefret ediyor ama ben fluence serilerine bayılıyorum.

Fiat, Dacia, i20, taliant ve Clio gibi arabalar giriş seviyesi ve dar gelirli aile arabası olduğu için güvenlik ve multimedya teknoloji açısından çok gerideydi. Şu an paketlere göre bunlar artıyor ancak dacia'ya 700-800k vermek mantıksızlık olur. Örnek 1.6 dizel otomatik Egea'nın 650-700k olması gibi.

Ön yargı değil, sonuçta bu markanın ucuz olmasının birden çok nedeni var. Malzeme kalitesi, geliştirme bütçesi, güvenlik ekipmanları ve güvenlik seviyesi, yalıtım gibi pek çok şeyden feragat edilmesi gerekiyor.

Ne kadar ekmek o kadar köfte mantığı doğru ama Dacia gibi markalar alt segmentte rakibi çok olmadığı için saçma sapan şekilde kısıp getirtiyorlar araçlarını. Motor olarak gayet güzel araçlar yapılan işbirlikleri çok güzel gerçekten ama araçlarda güvenlik yok, konfor yok.

Bugün bir konu gördüm. Konuda Dacia'nın yeni çıkan aracının nasıl olduğu soruluyordu ve çoğunluk sanki aşırı berbatmış gibi cevaplar veriyor ve bundan başka benzer konulardada hep berbatmış gibi cevaplar görüyorum. Bizde 2017 Dacia sandero stepway var ve gayet memnunuz hiçbir sıkıntısı yok. Şu an hala aynı aracı kullanıyoruz 0 almıştık ve 2017'de almıştık ve hiç şu ana kadar sanayiye gitmedik. İnsanlar neden Dacia'ya karşı nefret duyuyor anlamadım tamam hadi nefret ediliyor o kadar sokaklarda sürekli Dacia görüyorum ve fiyatı uygun olsun benzini ekonomik olsun bence çok güzel araçları var. Bende gördüm kaza testlerini kaza testlerinde pek iyi değil ama insanlar fazla abartılı yargılıyor markayı.

Sorun ucuz araba olması değil sorun ucuz fiyatta satılıyor diye sanki kola kutusuna binmemiz gerekiyormuş gibi araba üretmeleri tamam sıfır falanda sen 500bin TL'ye araba yapıyorsun camları çevirmeli yapacaksan ne anlamı var. 96 model broadway inki elektrikli broadway çok mu lüks. Ayrıca yeni çıkan jogger birebir Volvo çakması olmuş ve Volvo kullanıcısı biri olarak resmen sinirlerim bozuldu. Dönemine uygun aracının tipini kalittesini değiştirebilirsin her ucuz firma yapıyor. Her firma Audi, Volvo gibi hep aynı hatlarını kullanacak diye bir şey yok ancak en basit araçta bile bir çizgi bir kalite var şu an sert hatlar moda diye Volvo'nun aynısı yapacaksın diye bir şey yok. :( Adamlar resmen 2008 xc70'e kopyala demiş 22 model jogger yapmış.

Dosya Ekleri

• dacia.PNG
    dacia.PNG
    306,1 KB · Görüntüleme: 21
  • volvo.PNG
    volvo.PNG
    545,1 KB · Görüntüleme: 20
Bugün bir konu gördüm. Konuda Dacia'nın yeni çıkan aracının nasıl olduğu soruluyordu ve çoğunluk sanki aşırı berbatmış gibi cevaplar veriyor ve bundan başka benzer konulardada hep berbatmış gibi cevaplar görüyorum. Bizde 2017 Dacia sandero stepway var ve gayet memnunuz hiçbir sıkıntısı yok. Şu an hala aynı aracı kullanıyoruz 0 almıştık ve 2017'de almıştık ve hiç şu ana kadar sanayiye gitmedik. İnsanlar neden Dacia'ya karşı nefret duyuyor anlamadım tamam hadi nefret ediliyor o kadar sokaklarda sürekli Dacia görüyorum ve fiyatı uygun olsun benzini ekonomik olsun bence çok güzel araçları var. Bende gördüm kaza testlerini kaza testlerinde pek iyi değil ama insanlar fazla abartılı yargılıyor markayı.
Reno grubu üzerinde aslında bu baskı aslında, reno arabalar çok iyi idi ama talianta kadar ben hayatımda radyonun opsiyonlu olduğu araba görmedim. Daciada arabaların malzeme kalitesini oldukça düşürdü resmen alt sınıfa tabut satmaya başladı Dacia Duster çarpışma testinden 3 yıldız almıştı. Acayip kötü bir sonuç değil ama aynı yıl reno kajdar euro ncapten 5 yıldız aldı. Yani on yargının temel sebepleri bu ama araba malzemesi sağlam yapılsa bence çok iyi araba olurdu Dacia arabalar.

Geri
Yukarı