Dağıtım yüklerken ülke seçenekleri

Daldala

Centipat
Daha fazla  
Linux dağıtımı yükleyeceğim zaman farklı ülke seçenekleri çıkıyor, burada ne için seçim yapıyoruz? O ülkedeki sunuculardan veya benzeri bir yerden yüklediğimiz geldi aklıma ama merak ettim sormak istedim.
Screenshot_20210331_141301.png

Bir de Arch Linux yüklemek istediğimde (diğer dağıtımlarda sorduğunu hatırlamıyorum) şurada seçim yapmam gerekti:
Screenshot_20210331_141221.png

Ben ikinci sırada olan ile kurulum yapmaya başlamıştım ancak "Failed To Load" hatası aldım. Sorun dosyada mı, yoksa USB'ye mi hatalı yazıldı bilemedim. O yüzden tekrar yükleyeceğim. Başka bir seçenek mi seçmem gerekiyordu?

Linux dağıtımı yükleyeceğim zaman farklı ülke seçenekleri çıkıyor, burada ne için seçim yapıyoruz? O ülkedeki sunuculardan yüklediğimiz geldi aklıma ama merak ettim sormak istedim.Eki Görüntüle 950417
Bir de Arch Linux yüklemek istediğimde (diğerlerinde sorduğunu hatırlamıyorum) şurada seçim yapmam gerekti:
Eki Görüntüle 950419
Ben ikinci sırada olan ile kurulum yapmaya başlamıştım ancak "Failed To Load" hatası aldım. Sorun dosyada mı, yoksa USB'ye mi hatalı yazıldı bilemedim. O yüzden tekrar yükleyeceğim. Başka bir seçenek mi seçmem gerekiyordu?
Burada sadece yükleyeceğin sunucu değişiyor, Türkiye olanları seçersen daha hızlı iner yakın olduğumuz için.

Linux dağıtımı yükleyeceğim zaman farklı ülke seçenekleri çıkıyor, burada ne için seçim yapıyoruz? O ülkedeki sunuculardan yüklediğimiz geldi aklıma ama merak ettim sormak istedim.Eki Görüntüle 950417
Bir de Arch Linux yüklemek istediğimde (diğerlerinde sorduğunu hatırlamıyorum) şurada seçim yapmam gerekti:
Eki Görüntüle 950419
Hangi ülke yakınsa onu seçmeniz gerekir. Daha hızlı işler. Ubuntu için Hollanda sunucuları öneriliyordu. Tabi TR sunucusu varsa onu seçip karşılaştırma yapabilirsiniz.

Sonu .iso olanı indireceksin.
İso indirdikten sonra MD5 taraması yapabilirsin.
Download managerlerle indirme.
TR sunucusu teoride daha hızlı olması lazım.
Anladım teşekkürler, peki ikinci görselde olan seçeneklerden hangisini indirmem gerekir?
Yani 1.

Yeni konular

Geri
Yukarı