Daha az önce Technopat'ta takıldığım laptop açılmıyor

esyal21

Hectopat
Yer
İstanbul
Bilgisayar 9 yıllık bu arada :D. Kapattım bilgisayarı biraz salonda oturdum açtım bilgisayarı ama siyah ekran kaldı sonra bir ses geldi kapandı. Tekrar açılmıyor. Şarj aletini falan onları kontrol ettim. Bir tane akrabam var bu konuları bilen ona söyledim yaşını doldurmuş dedi. Aileme daha söylemedim çözülür belki diye. Sadece yanık kokusu aldım o kadar :(. Söylemeye korkuyorum bayağı. Aslında iyi tarafı yeni bilgisayar alabiliriz ama bilgisayarın içinde çok önemli dosyalarım var.
16596964663181276673473739833082.jpg

Eğerr HDD zarar görmediyse HDD'yi sökerek dosyalara erişebilirsiniz bence hocam. Sonuçta dosyalar o diskte değil mi?

Bilgisayar 9 yıllık bu arada :D. Kapattım bilgisayarı biraz salonda oturdum açtım bilgisayarı ama siyah ekran kaldı sonra bir ses geldi kapandı. Tekrar açılmıyor. Şarj aletini falan onları kontrol ettim. Bir tane akrabam var bu konuları bilen ona söyledim yaşını doldurmuş dedi. Aileme daha söylemedim çözülür belki diye. Sadece yanık kokusu aldım o kadar :(. Söylemeye korkuyorum bayağı. Aslında iyi tarafı yeni bilgisayar alabiliriz ama bilgisayarın içinde çok önemli dosyalarım var.

Hocam havalar sıcak yetersiz soğutmadan olmuş olabilir yanık kokusu aldıysanoz büyük ihtimalle yanmıştır ama HDD ya da SSD sağlamdır yani verilerinizi alabilirsiniz.

Artı -1 Eksi
Technopat'ta takılmışsınız büyük ihtimalle laptop sağlık kategorisinde ki konuları gördü ondan intihar etmiştir. Geçmiş olsun Allah rahmet eylesin. :)

Artı -1 Eksi
Bilgisayarın içini açıp SSD-hard disk ne varsa onu alıp yeni alacağınız bilgisayara takıp veya bir flash Bellek'e aktarıp kurtarabilirsiniz içindekileri tabii içindeki SSD-HDD çalışıyorsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı