Daha dün açılan laptop bugün hiç tepki vermiyor

Kuthar

Femtopat
Daha fazla  
Bugün laptopum hiç açılmıyor. Dün daha cayır cayır çalışıyordu bugün bir gram tik sesi yok. Statik elektrik boşaltma şeyidir falan filan hepsini denedim. Benim laptopun bataryası içinde çıkartılmıyor. Onu bir yapmadım ama yapmama ne yapabilirim bu konuda? İlla evde düzeltilebilecek bir şeydir.

Evde çözülebilecek bir şey olduğunu çok düşünmüyorum. Adaptör batarya veya bir sistem parçasında problem var gibi duruyor. Her türlü sistemin servise gitmesi gerekli gibi duruyor. Çünkü cihazın en azından bir açılma tepkisi vermesi gerekiyor. Belki bir ihtimal Power tuşunda bir bozulma gibi basit bir problem de olmuş olabilir. Ama bunlara yapacağınız müdahaleler cihazın garanti dışı kalmasına sebep olabilir.

Evde çözülebilecek bir şey olduğunu çok düşünmüyorum. Adaptör batarya veya bir sistem parçasında problem var gibi duruyor. Her türlü sistemin servise gitmesi gerekli gibi duruyor. Çünkü cihazın en azından bir açılma tepkisi vermesi gerekiyor. Belki bir ihtimal Power tuşunda bir bozulma gibi basit bir problem de olmuş olabilir. Ama bunlara yapacağınız müdahaleler cihazın garanti dışı kalmasına sebep olabilir.
Haklısın bende o yüzden dokunuyorum servisi garanti geçmişse bakarmı bilmiyorum

Bi tamircisi götüsem parçalarını değistirebiliyorlar ondan korkuyorum

Haklısın bende o yüzden dokunuyorum servisi garanti geçmişse bakarmı bilmiyorum.

Bir tamircisi götüsem parçalarını değistirebiliyorlar ondan korkuyorum.

Garantisi dolmuşsa ücret biçerler istersen tamir ettirirsin istersen ettirmezsin. Eğer tamirciye gideceksen de önceden bütün parçaları kaydedersin. Sana sormadan parça takma ya da değiştirme yaparsa durumu belirtirsin en olmadı şikayet edersin.

Garantisi dolmuşsa ücret biçerler istersen tamir ettirirsin istersen ettirmezsin. Eğer tamirciye gideceksen de önceden bütün parçaları kaydedersin. Sana sormadan parça takma ya da değiştirme yaparsa durumu belirtirsin en olmadı şikayet edersin.
İlkin adaptörü götürsem denettirsem mantıklımıdır fazlaca uzatıyorum ama

Son düzenleme:

Geri
Yukarı