Daha kaliteli bir liseye geçmeli miyim?

TavukluDinozor

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar son zamanda 2 hafta önce başlamış olduğum çok programlı Anadolu lisesinin Anadolu bölümünde okumaktayım. Fakat yan okul buranın asıl Anadolu lisesinde boş kontenjan bekliyordum yazın başından beri fakat daha yeni boşaldı kontenjan. Fakat ben bu süre içinde öğretmenlere okula arkadaşlarıma alıştım ve bir arkadaş ortamına bile girdim ama ben ne kadar iyi bir sınıfa düşmüş olsam bile okulun genel başarı ortalaması rezalet okulun çoğu meslek öğrencisi ve serseri fakat tabii akıllı kafa dengi olanlar da var. İyi bir sınıfa kafa dengi ve güzel bir sınıfa düştüğüm için şanslıyım fakat yan Anadolu lisesinde çok daha kaliteli bir eğitim veriliyor ama sınavlar çok daha zor yapılıyor. Ve okul ortalamam üniversite puanıma da yansıyacak bunu da dikkate alıyorum. Hafta sonları dershaneye gidiyorum bu benim için yeterli olur mu acaba diye düşünüyorum çünkü yeni yeni alıştığım okulumu bırakmak istemiyorum. Yan okula geçersem alışamam veya alışma sürecim uzun olur diye endişeleniyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Geri
Yukarı