Sürprizbozan Daha önce Game of Thrones izlemediğim için pişmanım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

264523

Gigapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Bu diziden 2017'den beri haberim var, o zamanlar dizi başlayalı epey olmuş, izlesemde sarmaz diyordum. 3 hafta önce GoT'e başladım, ilk bölümü sıkıcı geldi ve 3 kere ara vererek 1 haftada anca bitirebildim. Sonra 2.,3. bölüm derken 5.bölümde neredeyse hayranı olmuştum. Diziyi dün bitirdim ve tekrar izleyesim var. O derece sevdim. Ekşi de ve forumlarda dizi hakkındaki yorumlara baktım ve hiç kimse finalini beğenmemiş. Aslında finalı ilk 6 sezonun yanında biraz sönük kalıyor ve o kadar da kötü bitmiyor. Filmograf ve eleştiri kanallarına baktığımda da bazı yerlerde tutarsızlık olduğunu eleştirmişler fakat dikkatli izleyince tutarsızlık yok. Seneryo yağ gibi akıyor. Son 2 sezanda final yapmak için hikayeyi fazla işlememişler. İlk sezondaki durağanlık yok. Ölüler savaşı çok çabuk bitiyor ve ölüleri yenince insan direkt eeee düşman kalmadı moduna giriyor. Kral şehrini bir ejderha ile yerle bir etmeleri de bana mantıksız geldi. O kadar akrep(büyük arbalet) ile bir tane ejderha vuramayıp şehirin düşmesine sebep oldu fakat geçmiş bölümde de bir düzüne akreple ejderhayı çok rahat düşürdüler. Aslında bu kısım hikayede güzel işlense soru işareti kalmayacaktı.

Bazı eleştirilerde ejderha annesi iyilik meleği iken masum insanları öldüren bir kraliçeye dönüştüğünü söylemişler fakat unutmamak lazım ki o deli kralın kızı, böyle ince detayları görünce dizi hiç de tutarsız değil.

Zamanımı Game of Thrones izleyerek geçirdiğim için doğru bir şey yaptığımı düşünüyorum. GoT izlemek hayatımın en keyifli anlarını yaşattı.

Bende hiç izlemedim ve izlemek istiyorum fakat maşallah spolierden yazısının yarısını okuyamadım.
Keşke başlığı veya yazıları blurlasaydın. Bu arada yazı için teşekkürler bende ilk bölümde tıkanıyordum.

Bende hiç izlemedim ve izlemek istiyorum fakat maşallah spolierden yazısının yarısını okuyamadım.
Keşke başlığı veya yazıları blurlasaydın. Bu arada yazı için teşekkürler bende ilk bölümde tıkanıyordum.

Kusura bakma, spolier olduğunu unutmuşum, raporladım umarım modlar en kısa sürede düzeltir.

Spoiler içerir!!
Night King o kadar basit ölüyor ki. Koskoca kral her şeyden haberi var ejderhayı diriltiyor, insanı diriltiyor, sezgileri çok yüksek, ama bir hançerle ölüyor. Tamam ölebilir de böyle de değil. Ben ona yaraşır bir ölüm yazılmadığını düşünüyorum.

Spoiler içerir!
Night King o kadar basit ölüyor ki. Koskoca kral her şeyden haberi var ejderhayı diriltiyor, insanı diriltiyor, sezgileri çok yüksek, ama bir hançerle ölüyor. Tamam ölebilir de böyle de değil. Ben ona yaraşır bir ölüm yazılmadığını düşünüyorum.

Ben de ona şaşırıyorum. Çok büyük bir düşman olduğunu vurgulayıp bir çocuğa hançerletip öldürtüyorlar. Hayır bir de gece kralını öldüren kişinin arya olması da çok şaşırttı. Jon Snow'un öldürmesi daha epik olurdu.

Bu arada house of the dragon dizisine başladınız değil mi hocam? O dizi de çok güzel kesinlikle tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı