Daha önce hiç birine dava açtınız mı?

Ben Atlantis doğu Bilgisayar'ını şikayet etmiştim Tüketici Hakem Heyetine. Aldığım bilgisayar sürekli RAM yüzünden mavi ekrana düşüyordu. Daha sonrasında sorunu kendim çözünce davayı iptal ettim.

Hakaret eden, sizi dövmüş vb. bir kişiye dava açma anınız varsa okumak isterim. Mahkemede ne yaşadığınızı, dava ettiğiniz kişinin neler yaptığını yazarsanız da iyi olur.

Dava sayılır mı bilmem ama Turkcell'den satın aldığım bir laptop için tüketici hakem heyetine başvurmuştum ve kazanmıştım.

8-10 yaşlarında kardeşimle parkta oynarken balon almıştık, bozuğumuz yoktu biraz fazla vermiştik. 20 lira vermiştim yanlış hatırlamıyorsam. O zaman 20 lira bozukluk değil tabi, biraz daha değerli. Hele o yaşlarda bir çocuk için. Adam da paramızı alıp gitmişti, para üstünü vermemişti. Kamera kayıtlarıyla da görünüyordu her şey. Polise gittik, şikayetçi olduk. Yakalandı, beni çağırdılar, teşhis yaptım. Mahkemeye verildi, serbest bırakıldı. Ceza almadı. Bari 20 liramı verseydi.

8-10 yaşlarında kardeşimle parkta oynarken balon almıştık, bozuğumuz yoktu biraz fazla vermiştik. 20 lira vermiştim yanlış hatırlamıyorsam. O zaman 20 lira bozukluk değil tabi, biraz daha değerli. Hele o yaşlarda bir çocuk için. Adam da paramızı alıp gitmişti, para üstünü vermemişti. Kamera kayıtlarıyla da görünüyordu her şey. Polise gittik, şikayetçi olduk. Yakalandı, beni çağırdılar, teşhis yaptım. Mahkemeye verildi, serbest bırakıldı. Ceza almadı. Bari 20 liramı verseydi.
Yıl kaç?

Yeni konular

Geri
Yukarı