Daha önce yaptığım şeylerin beni şu an utanç kaynağıymış gibi hissettirmesi

Bunun sebebi eski kafanla yaptığın şeyleri, şimdiki kafanla incelemen.
İnsan her zaman anlık mantıklı düşünemez! çoğu eylemler, kararlar, duygularla alınır, yazılır. Belli bir zaman sonra jeton düşer , dün de olabilir 10 yıl sonra da keşke olmasaydı vs.. bunu yaşayan bir tek sen değilsin..
Çok haklısınız.

Çözüm de istemişsin onu görmedim. Çözüm, geçmişte yaptıklarından utandığına sevin. Çünkü bu demek oluyor ki zaman içerisinde ot gibi yaşamamışsın ve kafanda bir şeyleri değiştirmiş, geliştirmişsin.

Düşünsene, geçmişte yaptığın her şey sana aynı hissettiriyor! Böyle hisseden biri tam olarak hayatını ot gibi yaşamış olmalı. Zira gelişim ve değişim kaçınılmazdır. Eğer bir insan geçmişte yaptıklarından utanmıyorsa; gelişmemiş, değişmemiş, ilerlememiş demektir.

Seni tebrik ederim dostum, geçmişinden utanman harika. :)

İnsan her zaman anlık mantıklı düşünemez! çoğu eylemler, kararlar, duygularla alınır, yazılır. Belli bir zaman sonra jeton düşer , dün de olabilir 10 yıl sonra da keşke olmasaydı vs.. bunu yaşayan bir tek sen değilsin..
Evet bendede olur,keşke Ozaman böyle yapmasaydım,geçmişe dönüp bunu düzeltmek isterim.Ama bunu düzeltmeyeceğimi bilirim.Aklıma takmam.Böyle olayları anlatsam destan olur.

Evet. Pek açıklayamadım ama, geçmişte yaptığım ve iyi yaptığımı düşündüğüm şeyleri şu an utanç kaynağı olarak görüyorum. Garip bir şey. Anlatamadım ama neyse. Şöyle örnek vereyim. Mesela Sosyalde daha önceden bir konu açıyorum. Açtıktan bir kaç ay sonra o konu bana utanç kaynağı gibi gelmeye başlıyor. Keşke hiç açmasaydım diyorum. Ben o zaman amma beyinsizmişim ya diyorum. Bu histen nasıl kurtulabilirim?
Zekileşmeyi bırak. Bu şekilde ''geçmişte ne kadar beyinsizmişim'' diyemezsin.

Herkesin utanç verici anıları vardır hocam, çok takılmamak gerekir. Boşa kendinizi üzer ve yıpratırsınız, beynin geçmişi sürekli düşünmesindeki sebep sizin beyninizi meşgul etmemeniz, beyin öğrenmek ve düşünmek ister sürekli, besin kaynağı budur. Siz beyninize gerekli besini vermezseniz sürekli geçmişi düşünüp kendinizi depresyona sokarsınız.

Evet. Pek açıklayamadım ama, geçmişte yaptığım ve iyi yaptığımı düşündüğüm şeyleri şu an utanç kaynağı olarak görüyorum. Garip bir şey. Anlatamadım ama neyse. Şöyle örnek vereyim. Mesela Sosyalde daha önceden bir konu açıyorum. Açtıktan bir kaç ay sonra o konu bana utanç kaynağı gibi gelmeye başlıyor. Keşke hiç açmasaydım diyorum. Ben o zaman amma beyinsizmişim ya diyorum. Bu histen nasıl kurtulabilirim?
İnsan her gün(ölene dek) büyümeye(Belki fiziksel değil ama zihinsel) devam ediyor, o yüzden fikirlerin, düşüncelerin, algıların, tavırların değişiyor; herkese olur bu durum.

Geri
Yukarı