Daha önce yaptığım şeylerin beni şu an utanç kaynağıymış gibi hissettirmesi

Halaxsi

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Grove Street
Daha fazla  
Evet. Pek açıklayamadım ama, geçmişte yaptığım ve iyi yaptığımı düşündüğüm şeyleri şu an utanç kaynağı olarak görüyorum. Garip bir şey. Anlatamadım ama neyse. Şöyle örnek vereyim. Mesela Sosyalde daha önceden bir konu açıyorum. Açtıktan bir kaç ay sonra o konu bana utanç kaynağı gibi gelmeye başlıyor. Keşke hiç açmasaydım diyorum. Ben o zaman amma beyinsizmişim ya diyorum. Bu histen nasıl kurtulabilirim?

Evet. Pek açıklayamadım ama, geçmişte yaptığım ve iyi yaptığımı düşündüğüm şeyleri şu an utanç kaynağı olarak görüyorum. Garip bir şey. Anlatamadım ama neyse. Şöyle örnek vereyim. Mesela Sosyalde daha önceden bir konu açıyorum. Açtıktan bir kaç ay sonra o konu bana utanç kaynağı gibi gelmeye başlıyor. Keşke hiç açmasaydım diyorum. Ben o zaman amma beyinsizmişim ya diyorum. Bu histen nasıl kurtulabilirim?
Geçmişe değil geleceğe bakacaksın.

İnsan her zaman anlık mantıklı düşünemez! çoğu eylemler, kararlar, duygularla alınır, yazılır. Belli bir zaman sonra jeton düşer , dün de olabilir 10 yıl sonra da keşke olmasaydı vs.. bunu yaşayan bir tek sen değilsin..

Utanç verici bir durum varsa bu herkeste oluyor. Ben şu şekilde hemen kafamdan atabiliyorum bunu: Üzülünce hiçbir şey değişmeyecek, sadece moralini bozmuş olacaksın. Ki sen kimsin? Sadece birkaç elementten oluşan bir varlığın tekisin. Şu kısacık Dünya'da aklını bunlarla mı yoracaksın?

Yeni konular

Geri
Yukarı