Daha önce yaşadığınız sınav olayları

Sınıfın tembel öğrencisine kopya verirken yakalandım, hoca ben çalışkan olduğum için tembel çocuğa 0 vermişti onun baktığını benim vermediğimi düşünerek. Gidip olanları açıkladım ikimize de baştan sınav yaptı. Bazı öğretmenler gerçekten öğrenci kayırıyor maalesef. Çalışkan olduğum için bana toz kondurmamıştı.

Biz kelebek sistemiyle sınav oluyoruz bu yüzden her sınava farklı sınıflarda farklı kişilerle girmek durumundayız.

Geçen sene yanımdaki tanımadığım bir kız öğrenci şu uç kutusu sende dursun, bende bir tane var hoca şüphelenmesin dedi. Ben de rica etti diye bir şey demedim, dik bir biçimde önümde duruyordu uç kutusu. Sonra fark ettim ki üstünde küçük yazılarla kopyalar var, ne yazık ki bunu sınav görevlisi olan hoca da fark etti.

Apar topar sınav kağıdım elimden alındı ve disipline gönderildim, olayı açıklamam yaklaşık 1 saat sürdü. Uç kutusunun üstündeki yazıların bizim müfredatta olmadığını öne sürerek konuyu kapattım Allah'tan 😄

İlkokulda matematik öğretmeni konuşanları tahtaya yazardı ve o kişilerden çikolata isterdi ben hiç konuşmamama rağmen beni yazmıştı ve bir arkadaşım vardı o milyon kere konuştu ve onu yazmadı bende sinirimden ağlayıp hakkımı aradım ve işe yaradı.

Kimya sınavına girmeden önce teneffüste son kez konulara göz atıyordum, gözetmenin gelmesine çok az bir zaman kala önemli bir şeyi unutmuştum. Ne olduğunu pek hatırlamıyorum ama kısaydı, türlerine göre bir şeyleri sınıflandırıyorduk. Onu hızlıca sıraya not alıp kalemliği koydum üzerine.
Gözetmen geldi, kağıtlar dağıtıldı, sınav başladı. Yazdığım şeyden faydalanarak ilgili soruyu çözüp yazıyı sildim sıradan.
Gözetmen rastgele geçerken kalemliğin altına baktı sonra... Silmeyi unutsam travma yaşardım büyük ihtimalle. 😁

Sınav sonrasında oldu benim. Hoca öyle bakmamız için sınav kağıtlarını vermişti. Benim kağıdımada yanlışlıkla fazla not vermiş. Ben söylemedim fazla not için. Sonra bir tane kız hocaya bana fazla puan vermişsiniz hocam dedi. Hocada ona 100 verdi. O an çok pişman olmuştum.

Geri
Yukarı