Daha yüksek FPS için Linux tavsiyesi

AbbasFan

Picopat
Merhabalar. Benim 10 yıllık bir laptopum var. P6100 ve AMD Radeon HD 5000.
Maalesef 2 yıl daha yeni bir laptop ya da PC alma şansım yok. Tabi bazı oyunları da oynamak istiyorum. CS:GO 50-60 FPS bir şekilde oynuyorum. Ayarlar ile çözünürlük ile vs. Valorant'da denemek isterim. En son arkadaşımla Valorant girmeyi denedim ve gerçekten oyundan soğudum. 20 FPS ile 10 FPS arasında dalgalanıyor. Aşırı zevksiz bir deneyim olmuştu. Bir de Linux gereksinimi biraz daha düşük sanırsam. Bana ne gibi Linux sistemi önerirsiniz. Sanırım Linux içinde ayrılıyor. Bir de direk yükseltsem driver problemleri yaşar mıyım yoksa driver bir daha kurmam mı gerekir? Varsa da driver paketlerini atabilirseniz sevinirim. Var ise de Linux'un linkini atarsanız çok mutlu olurum.

Merhabalar. Benim 10 yıllık bir laptopum var. P6100 ve AMD Radeon HD 5000.
Maalesef 2 yıl daha yeni bir laptop ya da PC alma şansım yok. Tabi bazı oyunları da oynamak istiyorum. CS:GO 50-60 FPS bir şekilde oynuyorum. Ayarlar ile çözünürlük ile vs. Valorant'da denemek isterim. En son arkadaşımla Valorant girmeyi denedim ve gerçekten oyundan soğudum. 20 FPS ile 10 FPS arasında dalgalanıyor. Aşırı zevksiz bir deneyim olmuştu. Bir de Linux gereksinimi biraz daha düşük sanırsam. Bana ne gibi Linux sistemi önerirsiniz. Sanırım Linux içinde ayrılıyor. Bir de direk yükseltsem driver problemleri yaşar mıyım yoksa driver bir daha kurmam mı gerekir? Varsa da driver paketlerini atabilirseniz sevinirim. Var ise de Linux'un linkini atarsanız çok mutlu olurum.

Linux oyun için uygun değil diye biliyorum. Windows'un eski sürümlerini deneyebilirsin.

Modifiyeli Windows surumlerini kullanabilirsin ghostspectre superlite gibi, Linux'da emulator ile daha berbat sonuclar alirsin.

Linux için başarı zaten Windows 10 ile aynı performansı vermek oluyor, çok nadir oyunlarda azıcık daha iyi performanslı olabilir, genelde Windows'tan daha kötü. Oyun oynamak için en iyi işletim sistemi Windows.

Sorun 10 yıllık laptop ne yazık ki, yeni bilgisayar alana kadar idare etmek zorundasın, o kadar eski bir sistemi modern oyunları iyi performansta oynayacak seviyeye getirecek bir yazılım yok.

Valorant'ın anti-hile sistemi yüzünden oynayamazsınız fakat CS:GO'nun doğrudan desteği var yani CS:GO oynayabilirsiniz. Sisteminizi söylerseniz iyi olur. Bu arada Valorant'ı ultra low graphics ayarları ile oynamayı deneyebilirsiniz ve gerçekten yüksek bir FPS sağlıyor. Driverların birçoğu otomatik olarak kuruluyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı