Dahili Ekran Kartını Devre Dışı Bırakmak

Koray Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Bir laptop kullanıcısıyım ve sistemimde 2 tane ekran kartı var fakat bu işlemcimin bu ekran kartının ikisini besleyecek kadar gücü yok.
  • Ekran Kartları: AMD HD 7420G ve 7670M
  • İşlemci: AMD A4 4300 APU
Sizce bir tanesini devre dışı bıraksam performansım düşer mi, artar mı? İşlemcim çok fazla ısınıyor. Oyunlarda ve herhangi bir işlemde gereğinden fazla zorlanıyor.

İşlemciye yük bindiren ayarları kısmayı deneyebilirsiniz. Sorun ısınmaysa termal macun ve fan temizliği öneririm.

Bir laptop kullanıcısıyım ve sistemimde 2 tane ekran kartı var fakat bu işlemcimin bu ekran kartının ikisini besleyecek kadar gücü yok.
Böyle bir durum söz konusu değil. Isı için fanları temizlettirip, macunları yenilemelisin.
GPU sürücünü en güncel halde tutarsan oyunlar için daha iyi olur.
Son olarak 7670M çok eski ve güçlü bir GPU değil.

7670M eski ve bunu bilmeyen var mı ? Zaten güçlü bir GPU demedim, işlemcimin gücüne güvenmediğim için ekran kartını beslemediğini düşündüm. Fazla ısınma nedeni olduğunu düşündüm ve PC fanını temizliycektim ama yinede aklımdaki küçük bir soruyu size sordum. Cevaplarınız için teşekkürler
7670M eskiye göre iyi bir kart. Güncel bir oyunda zaten bu ekran kartıyla bir şey yapamazsınız ve 2 GPU güncel durumda şuan.

Son düzenleyen: Moderatör:
7 Zaten güçlü bir GPU demedim, işlemcimin gücüne güvenmediğim için ekran kartını beslemediğini düşündüm.
Yanlış düşünümüşsün. Dediğim gibi GPU sürücüleri en güncel hale getirmekten başka bir çözümün yok. Isı sorunundan şüpeleniyorsan AIDA ile kontrol edin ve gerekli temizliği yapın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı