Dahili ekran kartının belleği nasıl ayarlanır?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, Intel Graphics'e 4 GB RAM atanmış, toplamda 8 GB RAM var. Fakat Grand Theft Auto V oynarken bellek kullanımı 4 GB'yi aşabiliyor ve donmalar başlamasına sebep oluyor. Bu yüzden HD Graphics 520'ye sadece 2 GB atamak istiyorum, nasıl yapabilirim?

Merhaba, Intel Graphics'e 2 GB RAM atanmış, toplamda 8 GB RAM var. Fakat Grand Theft Auto V oynarken bellek kullanımı 8 GB'yi aşabiliyor ve donmalar başlamasına sebep oluyor. Bu yüzden HD Graphics 520'ye sadece 2 GB atamak istiyorum, nasıl yapabilirim?

Merhaba. Arkadaşımızın @Aznable'in belirttiği gibi videodaki gibi yapabilirsin lakin sağlıklı olacağını sanmıyorum 8 GB bellek ile. Sen sistem belleğini 2'sını Grafiğe atarsan geriye kalan rastgele erişim belleklerinin 6 GB'sini oyuna emanet etmiş olursun ve inanılmaz droplar meydana gelecektir şahsi görüşüm 8 GB daha bulabilirsen ekleyip rahatça oynayabilirsin. (Eğer Dual Channel ise iş değişebilir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
@Aznable Ben laptop kullanmaktayım, nereden yapmalıyım? Videoda anlatılan kısımı bulamadım.

Screenshot_20200517-210424_Gallery.jpg

@Recep Baltaş hocam, bellek ayarı bölüm nerededir? BIOS bu.

Screenshot_20200518-151350_Gallery.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Her laptopta bu ayar mevcut değil. UMA veya DVMT Pre-Allocated ayarı olarak da geçer ama dediğim gibi her üretici bu ayarı sunmaz.
Kayıt defterinde Intel bölümüne GMM adlı bir dosya kurup, "DedicatedSegmentSize" yazarak istediğim değeri yazmıştım. Intel Driver Update yaptıktan sonra sıkıntı oldu.

Bu yöntemin güncel hali çıktı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı