Çözüldü Dahili ve harici ekran kartı arasındaki fark nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

furkan1878

Decapat
Daha fazla  
Her zaman laptoplarda bu durumu görüyorum harici ve harici ekran kartları nedir? Ekran kartının harici mi, dahili ekran kartı olduğunu nereden anlayabilirim?

Çözüm
Her zaman laptoplarda bu durumu görüyorum harici ve harici ekran kartları nedir? Ekran kartının harici mi, dahili ekran kartı olduğunu nereden anlayabilirim?
APU işlemciler dediğimiz işlemci türleri bulunmakta, APU işlemcilerde grafik birimi hali hazırda bulunur, yani hem işlemci hem de ekran kartı denebilir APU işlemcilere. Bu işlemcilerdeki grafik birimlerine dahili grafik birimi denir, ancak siz ayriyeten bir ekran kartı satın alıp sisteminize takarsanız bu ekran kartı harici ekran kartı olur. Yani ayriyeten bir ekran kartı denebilir hariciye.
APU işlemciler dediğimiz işlemci türleri bulunmakta, APU işlemcilerde grafik birimi hali hazırda bulunur, yani hem işlemci hem de ekran kartı denebilir APU işlemcilere. Bu işlemcilerdeki grafik birimlerine dahili grafik birimi denir, ancak siz ayriyeten bir ekran kartı satın alıp sisteminize takarsanız bu ekran kartı harici ekran kartı olur. Yani ayriyeten bir ekran kartı denebilir hariciye.

Çözüm
APU işlemciler dediğimiz işlemci türleri bulunmakta, APU işlemcilerde grafik birimi halihazırda bulunur, yani hem işlemci hem de ekran kartı denebilir APU işlemcilere. Bu işlemcilerdeki grafik birimlerine dahili grafik birimi denir, ancak siz ayriyeten bir ekran kartı satın alıp sisteminize takarsanız bu ekran kartı harici ekran kartı olur. Yani ayriyeten bir ekran kartı denebilir hariciye.

Teşekkür ederim. Aradığım cevabı buldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı