Daire İçi Kablolama Yenileme

• Konuyu başlatan 41326
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 774

41326

Kilopat
Dostlar merhaba bundan 9-10 ay önce ADSL olan internet paketimi VDSL bir pakete geçirdim. TürkNet'de 50 Mbps pakete geçiş yaptım fakat internet bağlantım günlerce gelmedi. Bende destek kaydı açtım Türk Telekom saha ekipleri adrese gelip sorunun çözümüne baktılar. Apartmandaki internet kutusuna baktılar ve bana 50 Mbps hızı alamayacağımı, en fazla 30 Mbps alabileceğimi söylediler. Gerçekten de 30 üstüne çıkınca bağlantım kopuyordu, sebep olarak daireye gelen kablolamanın eski olduğunu ve değiştirmem gerektiğini söylediler. Apartmana 50 Mbps hız gelmekte fakat daireye 30 Mbps ulaşabilmekte. Sorun şu ki ben nereden nasıl kime bu kablolamayı yenileteceğimi bilmiyorum. 2 gündür daire içi kablolamayı yenilemeyi düşünüyorum. Kendim yapabilir miyim, yoksa elektrikçi falan mı gerekiyor?

Elektrikçi çağırabilirsin. Bu işe bakan Türk Telekom ekipleri de var. Fiyatları buradadır.
Türk Telekomlu olmasam da çağırabiliyor muyum ?

50₺ ekip çağırma ücreti +40₺ iç tesisat desteği + metre başına kablo masrafı olması lazım.

Elektrikçiden ucuza geleceğini düşünüyorum. Bu hizmetten yararlanmak için TT altyapısı üzerinden istediğini firmadan hizmet alabilirsiniz. Sorun olmayacaktır.

50₺ ekip çağırma ücreti +40₺ iç tesisat desteği + metre başına kablo masrafı olması lazım.

Elektrikçiden ucuza geleceğini düşünüyorum. Bu hizmetten yararlanmak için TT altyapısı üzerinden istediğini firmadan hizmet alabilirsiniz. Sorun olmayacaktır.
Anlaşılan 100 TL geçecek gibi, elektrikçilerde 100 civarı yapıyorlar zaten. Dediğiniz gibi TT ekibi çağırmak daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı