Damar çıkarmak zararlı mı?

Makaleler
1
Yer
Afyonkarahisar
Selam.

Damar çıkarmak değil de damar belirginleştirmek diye geçiyor sanırım pek bir bilgim yok. Elimi 5-6 kere çek/sık yaptığımda damarlarım biraz belirginleşiyor sanki kolumdan fırlayacak gibi oluyor ve damar çıktığında elim biraz uyuşuyor. Bunun bana bir zararı var mıdır?

Not: Sadece kolumda çıkarıyorum damarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam.

Damar çıkarmak değil de damar belirginleştirmek diye geçiyor sanırım pek bir bilgim yok. Elimi 5-6 kere çek/sık yaptığımda damarlarım biraz belirginleşiyor sanki kolumdan fırlayacak gibi oluyor ve damar çıktığında elim biraz uyuşuyor. Bunun bana bir zararı var mıdır?

Yok hocam o dışarı taşan "damarlar" patlasa bile zararı yokmuş, bir videoda gördüm.

Hayır, bunun bir zararı yok.

Cilt altında yeterince yağ olmaması, egzersiz ve özellikle de ağırlık kaldırma, el ve koldaki damarları daha da belirgin hale getirebiliyor. Bu da damarları cilt yüzeyine doğru iter ve daha belirgin hale getirir.

Şimdi damarın ortaya çıkması iyidir :
Damar yollarının tıkanık olmadığını gösterir vücutta hızlı kan akışı iyidir.
Damarı çıkarabilmek için de bildiğin gibi yağ oranının düşük olması lazım.
Sen bir de beni spor yaparken gör kollarım sünger gibi oluyor. :D

Şimdi damarın ortaya çıkması iyidir:

Anladım, pek spor yapan birisi değilim o yüzden internettede bir cevap bulamadım buraya yazdım, teşekkürler. Spor yapanlar gibi olmasa da damarlarım biraz belirginleşiyor ve beyaz tenli olduğum için aşırı çıkmış gibi gözüküyor.

Şimdi damarın ortaya çıkması iyidir :
Damarların belirgin olmasının tıkanıklık ile bir alakası yok hocam.

Anladım, pek spor yapan birisi değilim o yüzden internettede bir cevap bulamadım buraya yazdım, teşekkürler. Spor yapanlar gibi olmasa da damarlarım biraz belirginleşiyor ve beyaz tenli olduğum için aşırı çıkmış gibi gözüküyor.
Ne güzel hocam maşallah diyelim.

Selam.

Elini çek/sık yaptığında bilek kaslarını oynatırsın. Bilek kası güçlü ve yağ oranı düşük insanların damarları çok belirgindir. Sen 5-6 kere yaptığında belirginleşiyorsa muhtemelen yağ oranın çok düşük. Herhangi zararı yok gayet normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı