Damar çıkarmak zararlı mı?

Selam.

Damar çıkarmak değil de damar belirginleştirmek diye geçiyor sanırım pek bir bilgim yok. Elimi 5-6 kere çek/sık yaptığımda damarlarım biraz belirginleşiyor sanki kolumdan fırlayacak gibi oluyor ve damar çıktığında elim biraz uyuşuyor. Bunun bana bir zararı var mıdır?

Not: Sadece kolumda çıkarıyorum damarı.
Benim damarlar her zaman belirgin, bunun bir zararı yok. Ayrıca kan verirken sağlıkçılara kolaylık olur.😀

Hani kan basıncımız artıyor ya kan damardan geçiyor hızlı bir şekilde pump etkisi ondan bahsediyorum.
Lütfen bilmediginiz konu hakkında yorum yapmayınız.
Tikaniklikla belirginligin ne alakası var! Yıllardır böyle bir durum ne okudum ne de duydum. Hipotansif olduğunuzda belirginlik belki kaybolabilir.
Belirgin veya belirgin olmayışının en başlıca sebepleri anatomi ve kilo durumudur.

Lütfen bilmediginiz konu hakkında yorum yapmayınız.
Tikaniklikla belirginligin ne alakası var! Yıllardır böyle bir durum ne okudum ne de duydum. Hipotansif olduğunuzda belirginlik belki kaybolabilir.
Belirgin veya belirgin olmayışının en başlıca sebepleri anatomi ve kilo durumudur.
Kardeşim yazdığımı nereden ya da nasıl anlıyorsunuz tıkanıklıkla alakalı bir şey yazmamışım zaten lütfen anlamak istediğiniz gibi anlayıp konuyu saptırmayın.
Selam verdim borçlu çıktım. 🤣
Dediğin şeylerin anatomi ve yağ oranıyla alakalı olduğunu zaten biliyorum.

Öncelikle kardeşim demezseniz sevinirim. Üslup önemli.😉
Şimdi damarın ortaya çıkması iyidir :
Damar yollarının tıkanık olmadığını gösterir vücutta hızlı kan akışı iyidir.
Damarı çıkarabilmek için de bildiğin gibi yağ oranının düşük olması lazım.
Sen bir de beni spor yaparken gör kollarım sünger gibi oluyor. :D
Bunu siz yazdınız. Bana "...nereden nasıl anlıyorsunuz..." yazacağınıza, nerenizle nasıl yazıyorsunuz, okuyup sonra cevap veriniz.
İnsan yanlış veya eksik bilebilir ama yazdığını da inkar etmez. Saygılar.

Spor yaptığım zamanlar parçalanma başlarken çıkan damar hoştu güzeldi ama şimdi eser yok. Spor salonu ve sporcu beslenme tarzına bütçe yetmiyor. Zargana olup damarlı kolla gezeceksen pek önermem.

Geri
Yukarı