Dambıl ağırlığı artırılmalı mıdır?

UmutCCAN

Decapat
Evde 5 Kg'lik dambıllarım var her gün 2 bölge çalışıyorum. İlk 2 hafta 2 set 12 tekrar, 3-4 hafta 3 set 5 haftadayım 4. set yapıyorum. Sizce kg arttırmama gerek var mı?

Hacim istiyorsan ağırlık artacak 5kg çok etkisi olmaz 15 kg en az olmalı tabii kas kütlenize bağlı bu durum.

Kollarım ölçümü nasıl? İyi mi? Kötü mü? Uzunluk 10-12 arası sağ yanak genişlik 6-7 arası toplam 32-33 cm.
Bu da kollarımı sıkınca.

Bir sette 12. tekrarda çok zorlayacak ama nizamiyetini de bozmayacak bir ağırlık seçmelisin.

Hacim istiyorum. Sizce ağırlık geçince 2 set başlayıp 2 haftadır bir 3 set 4 set mi diye geçim, yoksa direkt 4 setten mi başlim ağırlıkta?

Kollarım ölçümü nasıl iyi mi kötü mü uzunluk 10 12 arası sağ yanak genişlik 6-7 arası toplam 32-33 cm.

Bu da kollarımı sıkınca.

32 cm kol çok küçük bana göre kendimden örnek verirsem 48 cm kol var şu an dediğim gibi kolda hacim için hammer curl gibi hareketler ile ağır girmen gerekli 5kg çok tekrar ile anca pump yapar hacim için 15 kg üstü ağırlığa girmen zorlaman gerekli.

32 cm kol çok küçük bana göre kendimden örnek verirsem 48 cm kol var şu an dediğim gibi kolda hacim için hammer curl gibi hareketler ile ağır girmen gerekli 5kg çok tekrar ile anca pump yapar hacim için 15 kg üstü ağırlığa girmen zorlaman gerekli.
5kg den direk 15kg çıkmam beni aşırı zorlamaz mı hatta 5 tekrar bile yapamam
sizin yaşınız kaç

Kollarım ölçümü nasıl? İyi mi? Kötü mü? Uzunluk 10-12 arası sağ yanak genişlik 6-7 arası toplam 32-33 cm.
Bu da kollarımı sıkınca.

Hacim istiyorum. Sizce ağırlık geçince 2 set başlayıp 2 haftadır bir 3 set 4 set mi diye geçim, yoksa direkt 4 setten mi başlim ağırlıkta?

"Ağırlık geçince" derken ne demek istedin anlamadım fakat direk 4 set 12 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz. Ağırlık değiştiremiyorsanız tekrar sayısınız artırıp negatif yönde çalışın yani kaldırıp yavaşça indirin, iyice gerilsin kas.

5kg den direk 15kg çıkmam beni aşırı zorlamaz mı hatta 5 tekrar bile yapamam

sizin yaşınız kaç
Zorlar önemli olan ağırlık değil hareketin kasa verdiği etki kası yormak zamanla çıkacak zaten zaman ver sallanarak yapmaktansa 5 kg yaparsın 2-3 hafta sonra zaten daha fazla ağırlık kaldiracaksın ister istemez.

"Ağırlık geçince" derken ne demek istedin anlamadım fakat direk 4 set 12 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz. Ağırlık değiştiremiyorsanız tekrar sayısınız artırıp negatif yönde çalışın yani kaldırıp yavaşça indirin, iyice gerilsin kas.
genellikle kaldırırken nefes almaya çalışıyorum indiriken veriyorum
22 yaşındayım powerlifter ve bodybuilding yapıyorum 5kg ağırlıktan 15kg çıkmanız başta zorlar ama setler zamanla yerine oturdukça kol hacmi artar.
peki 15kg ile 1 set çıkaramazsam veya 2. harekete geçemezsem

Yeni konular

Geri
Yukarı