Dambıl ağırlığı artırılmalı mıdır?

22 yaşındayım powerlifter ve bodybuilding yapıyorum 5kg ağırlıktan 15kg çıkmanız başta zorlar ama setler zamanla yerine oturdukça kol hacmi artar.

Hocam tecrübenize hakaret gibi olmasın ama nizami yapmadıkça ve kası tek başına iyi çalıştıramadıkça uzun sürer kolu büyütmesi. Yani 15 KG ile de sallanarak yapacak sonuçta zaten 5kg ile çalışıyor eleman.

Hocam tecrübenize hakaret gibi olmasın ama nizami yapmadıkça ve kası tek başına iyi çalıştıramadıkça uzun sürer kolu büyütmesi. Yani 15 kg ile de sallanarak yapacak sonuçta zaten 5kg ile çalışıyor eleman.

Sallanarak yapmasın o zaman 🙂 15 kg ile 8 tekrar çıkarabilirse oradan devam etsin zorlanması lazım öyle 5kg dumbell ile olacak iş değil kolu büyütmek zamanla arttırmak zorunda şu an en sevdiğim biceps hareketi olan hammer curl yaparken 35 kg ile yapabiliyorum zamanla arttıracak kesinlikle 10kg üstü olması lazım kolun büyümesi için.
Powerlifting olmasın hocam powerlifter olsa duramazsın. :D

Powerlifterim diyecektim otomatik düzeltme kurbanı olduk.

Sallanarak yapmasın o zaman 🙂 15 kg ile 8 tekrar çıkarabilirse oradan devam etsin zorlanması lazım öyle 5kg dumbell ile olacak iş değil kolu büyütmek zamanla arttırmak zorunda şu an en sevdiğim biceps hareketi olan hammer curl yaparken 35 kg ile yapabiliyorum zamanla arttıracak kesinlikle 10kg üstü olması lazım kolun büyümesi için.

Powerlifterim diyecektim otomatik düzeltme kurbanı olduk.
Hocam yanlış anlamayın ama dediğiniz ağırlıklar çok ekstirem değil mi? 35 kg hammer curl falan ülkede 30kg üstü dumbell press yapabilen kişi sayısı bile sınırlı :D

Kiloyu tekrarı yahut seti zamanla arttırmalısın, buna kademeli arttırma "progressive overload" denir. Kasların gelişmesi için bir uyaran gerekiyor bu da tekrar, kilo yahut set artışıdır. Arttırmak; genetiğine, beslenmene, uykuna ve birçok etkene göre değişebilir. Formu doğru yapman en önemlisi. 25 kilo ile de kas geliştirirsin 2.5 kilo ile de, bu senin vücut seviyene bağlıdır. Çok ağır kilo girip yapamayınca moralini bozma, hep aynı kiloda da kalma, sürdür sporunu ve keyif almaya bak.

Ekleme:

"Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim."​

Son düzenleme:
:D hocam itiş egzersiziyle çekiş egzersizini kıyaslamanızdan ne kadar tecrübeli olduğunuz belli oluyor.

Ben tecrübeli bir hoca falan değilim sizin de varsa hesabınız fotoğrafınız alırız buraya itiş egzersizi çekişe göre zor fakat bana göre açıklama yapıyorum 15 kg kaldıramayan zarganadır zaten. Neyin muhabbeti bu anlamadım. Hacim istiyorsa zorlanacak.

Ben tecrübeli bir hoca falan değilim sizinde varsa hesabınız fotoğrafınız alırız buraya itiş egzersizi çekişe göre zor fakat bana göre açıklama yapıyorum 15 kg kaldıramayan zarganadır zaten neyin muhabbeti bu anlamadım hacim istiyorsa zorlanacak.
Belki adam zorlanıyor seçilen ağırlıklar kişiden kişiye değişir kaldıramadığı ağırlığı kaldırmaya çalışması hacimlendirmez insanlara yanlış bilgi veriyorsun bilmediğin konular hakkında atıp tutuyorsun.

Belki adam zorlanıyor seçilen ağırlıklar kişiden kişiye değişir kaldıramadığı ağırlığı kaldırmaya çalışması hacimlendirmez insanlara yanlış bilgi veriyorsun bilmediğin konular hakkında atıp tutuyorsun.

5kg nedir Allah'ını seversen 5kg 13 yaşımda basıyordum ben 15 kg olmak zorunda demedim 10kg üstü yapacak ve zorlanacak 5kg ile zorlanıyorsa geçmiş olsun protein hiçbir türlü almıyor beslenmeside yoktur çok tekrar hacim katmaz az tekrar yüksek ağırlık hacim katar yukarıdaki arkadaş kol büyümesini istiyor hacim istiyor bu da ağırlık anlamına geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı