Damn Small Linux'a JAVA Yükleme?

M

madenci8080-2.Hesap

Ziyaretçi
Sevgili kardeşlerim, ben bilgisayarımı "Damn Small Linux" yükleyip üzerinde Minecraft oynamak istiyorum. Java'yı nasıl kurabilirim ? (Not:Linux'ta aşırı yeniyim) Minecraft Launcher.JAR gibi dosyaları nasıl çalıştırabilirim? Böyle bir şey mümkün mü?

Damn Small Linux Nedir ? Küçük, Hızlı, Live Bootable bir Linux tabanlı İşletim Sistemi.
Resmi Sitesi : www.damnsmalllinux.org

Örn. Ekran Görüntüsü:

damnsmall.png

Kardeşim vallahi ilk defa bu linux dağıtımını gördüm. Ubuntu tabanlı birşey yükleseydin çözümler daha kolay olurdu. Örneğin Lubuntu çok hafif ve hızlıdır. Desteği de çok fazladır. Komut satırına bir iki kod ile java yüklersin.
Yazılım merkezi falan gibi birşey yok mu ? Genelde linux tabanlı sistemlerde bir yazılım merkezi gibi birşey vardır. Orada aratıp bulursun. Yada destek forumlarında terminale hangi kodu girersen javayı indirebileceğin yazar.

Kardeşim vallahi ilk defa bu linux dağıtımını gördüm. Ubuntu tabanlı birşey yükleseydin çözümler daha kolay olurdu. Örneğin Lubuntu çok hafif ve hızlıdır. Desteği de çok fazladır. Komut satırına bir iki kod ile java yüklersin.
Yazılım merkezi falan gibi birşey yok mu ? Genelde linux tabanlı sistemlerde bir yazılım merkezi gibi birşey vardır. Orada aratıp bulursun. Yada destek forumlarında terminale hangi kodu girersen javayı indirebileceğin yazar.

Öncelikle ilgin için sağol kardeşim bu arada ben madenci8080 sadece 2. hesabım bu.Şimdi bende Minecraft drop yapıyor ve aralarda kasıyor ama 100 fps gayet rahat alıyorum.Damn Small Linux'u kurmak istememin sebebi CPU intensive olan Minecraft'ı daha rahat oynayabilmem nasıl dersen Damn Small Linux'un CPU ve GPU kullanımı Lubuntu,Puppy Linux gibi işletim sistemlerinden çok daha az olması.

Not: Diğer oyunlar akıyor genellikle GPU intensive olanlar ama GPU bazı oyunlarda çok ısınıyor.
Not2: Isınma ile ilgili konuma [buraya] tıklayarak ulaşabilirsin.

Lubuntu'da bana uyar çünkü biraz inceleyince Damn Small Linux'un çok eski pc'ler için olduğunu anladım nasıl Lubuntu'ya Java kurup Minecraft oynarım anlatırsan sevinirim.

Lubuntu'yu kurduktan sonra yazılım merkezinden (uygulama) javayı seçip kurabilirsin. Ya da Ubuntu forumunda arama yaptır. Zaten türkçe forum. Orada terminale ne girmen gerektiğini paylaşmışlardır. Birçok altenatifin var yani. Sen yükle gerisi hallolur.

Ubuntu Yazılım Merkezi_004.png

Lubuntu'yu kurduktan sonra yazılım merkezinden (uygulama) javayı seçip kurabilirsin. Ya da Ubuntu forumunda arama yaptır. Zaten türkçe forum. Orada terminale ne girmen gerektiğini paylaşmışlardır. Birçok altenatifin var yani. Sen yükle gerisi hallolur.

Eki Görüntüle 84261
Sağol kardeşim... Allah Razı Olsun Eyvallah

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı