Darbelere dayanıklı veri depolama aygıtı önerisi

The Tribal Chief

Hectopat
Makaleler
44
SSD, HDD, USB, SD kart veya buna benzer dayanıklı bir ürün arıyorum. 64 GB yeterli benim için. Fazlasında gözüm yok. Ancak en fazla telefonumda takılıyorum. SD kart daha mantıklı geliyor ancak yine de karar veremedim.

Veya sabit sürücüde kullanabilirim. Ama uzun ömürlü olmasını istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli elinizde taşıyacağınız bir şey sanırım bu, eğer o şekilde düşünürsek hiçbir ürün size uymaz hocam. ister flash ister HDD ister SSD ya da SD kart hepsi darbe alma durumunda bozulabilir. Sabit kullanacaksanız HDD alın olası bir bozulma durumunda bir veri uzmanı verilerinizi kurtarabilir ama aynısı SSD veya flash bellek için geçerli mi bilmiyorum.
Tamam, darbe alması olası bir şey fakat hangisi daha dayanıklı anlamında sormak istedim.

Dahili vs harici SSD desek hangisi daha iyi olur? Bir de yazma korumalı USB nasıl oluyor?

Yani yanımda gezdirmek istiyorum. Boyut olarak cebimde gezdirmelik istiyorum. Küçük harici diskler vardır belki diye düşündüm.

Harici SSD taşınabilir olanlara deniyor. Bazı USB'lerin yanında kilit koruması var SD karlardaki gibi. Onlardan bulabilirsen onlardan alabilirsin. Yazılımsal ya da donanımsal olarak SSD'ya da HDD'leri şifreleyen kutularda var.

Tamam, darbe alması olası bir şey fakat hangisi daha dayanıklı anlamında sormak istedim.

Hocam işte orası biraz şans işi(elbette testler var mekanik bir disk daha dayanıksız olur) ama SSD gibi bir depolamadan veri kurtarmak kolay olmaz. Bunu göz önünde bulundurun diye dedim.

Dahili vs harici SSD desek hangisi daha iyi olur? Birde yazma korumalı USB nasıl oluyor?

Yani yanımda gezdirmek istiyorum. Boyut olarak cebimde gezdirmelik istiyorum. Küçük harici diskler vardır belki diye düşündüm.
Kaliteli, okuma yazma hızı yüksek şu ürünü size öneririm. İhtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Fiyatı biraz tuzlu ama. Kapasiteye de göz atın, veri depolayacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı