Darboğaz nasıl anlaşılır?

Sailaner

Hectopat
Değerler.png

FiveM GTA 5 Ultra ayarlarda işlemci ve ekran kartı kullanımım bu şekilde arkadaşlar. İşlemcinin az kullanımı dikkatimi çekti diğer oyunlarda da bu şekilde oluyor. Ekran kartım RX5500M, işlemcim de Ryzen 7 4800H. Arkadaşımla beraber oynuyorduk ona da işlemci ve ekran kartı değerlerini sorduğumda %80 işlemci %99 ekran kartı kullanımı olduğunu söyledi. Bu değerler normal mi yoksa darboğaz mı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı darboğazı var desek yeri olur, ama bu dediğim işlemcinizin ekran kartına daha üst seviye olmasından kaynaklı. Böyle olması da çok daha iyi diyebiliriz işlemci olmasına göre.

İşlemci yeterince güçlü olduğu için çok rahat besliyor, işlemci darboğazı yok. Bende de aynı işlemci ve 1660 Ti var, GTA 5 de %30-35 kullanım oluyor.

Eki Görüntüle 1020344

FiveM GTA 5 Ultra ayarlarda işlemci ve ekran kartı kullanımım bu şekilde arkadaşlar. İşlemcinin az kullanımı dikkatimi çekti diğer oyunlarda da bu şekilde oluyor. Ekran kartım RX5500M, işlemcim de Ryzen 7 4800H. Arkadaşımla beraber oynuyorduk ona da işlemci ve ekran kartı değerlerini sorduğumda %80 işlemci %99 ekran kartı kullanımı olduğunu söyledi. Bu değerler normal mi yoksa darboğaz mı var?
İşlemci orta ekran kartı kullanımı normal.

Dizüstü bilgisayarlarda genelde darboğaz olmaz, işlemci ekran kartını yeterince besleyemezse darboğaz olur, ağır oyunlarda ekran kartınız %99'da çalıştığı sürece sorun yok ama hiçbir oyunda darboğaz yaşamazsınız zaten.

Eki Görüntüle 1020344

Normal sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı