Darboğaz nasıl çözülür?

brkjkr

Decapat
Yer
Split
Daha fazla  
Arkadaşlar Detroit oynarken 70'lerden 30 20 FPS'lere kadar drop yiyordum, merak edip baktığımda işlemci kullanımı yüzde yüz ekran kartı yüzde 20'lerde geziyordu, darboğazı nasıl engelleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Detroit oynarken 70'lerden 30 20 FPS'lere kadar drop yiyordum, merak edip baktığımda işlemci kullanımı yüzde yüz ekran kartı yüzde 20'lerde geziyordu, darboğazı nasıl engelleyebilirim?
Hocam ekran kartı ve işlemcinizi söyleyebilir misiniz?

İşlemciniz ve anakartınız destekliyorsa overclock yapabilirsiniz ama bu kadar büyük bir darboğazı overclock kurtarmaz. İşlemci yükselterek çözebilirsiniz.

İşlemci sıcaklık değerleriniz nasıl? İşlemciniz çok ısındığından frekansını kısıyor olabilir bu da FPS droplara sebebiyet verir. Ayrıca RAM ınız tek kanal ise bir adet RAM alıp çift kanal yapmayı deneyin.

R5 3500X RTX 2060 OC 6GB 16 GB RAM.
İşlemci sıcaklık değerleriniz nasıl? İşlemciniz çok ısındığından frekansını kısıyor olabilir bu da FPS droplara sebebiyet verir. Ayrıca RAM ınız tek kanal ise bir adet RAM alıp çift kanal yapmayı deneyin.
İşlemci sıcaklığim 60-70 çift kanal ram.

İlginç. Bu işlemci ve ekran kartı kombinasyonunda darboğaz olması biraz saçma. RAM'leriniz tek kanal ve düşük frekanslı ise işlemci performansını öldürebilir, tabii bu kadar yüksek oranda darboğaz yapacağını sanmam.

İşlemci sıcaklığim 60-70 çift kanal ram.
Hocam tam çözüm olur mu bilmiyorum ama ayarları yükseğe alırsanız ekran kartınızda çalışır. Sanırım şuan tüm yük işlemcide o yüzden böyle oluyor.
%20 bilmiyorum az mı değil mi ama.

İlginç. Bu işlemci ve ekran kartı kombinasyonunda darboğaz olması biraz saçma. RAM'leriniz tek kanal ve düşük frekanslı ise işlemci performansını öldürebilir, tabii bu kadar yüksek oranda darboğaz yapacağını sanmam.
3200mhz full frekansta çalışıyor.
Grafikleri yükseğe alın ekran kartına yük binsin. Darboğaz çözülebilir.

Öyle yapmıştım zaten ama hala arada yiyorum Ultra ayarlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı