Darboğaz nedir ? HD7850 X4 630 ile Darboğaz Yapar mı ?

FacKToR007

Kilopat
Facebook olsun , başka forum siteleri olsun bu konuyu açtım fakat düzgün ve net cevaplar bulamadım. Bu siteyi de yeni buldum umarım dogru yerde konu açmışımdır.

Şimdi arkadaşlar öncelikle olarak bu darboğaz nedir ? Başka yerlerde cevabı var ama tam olarak anlayamadım. Ekran kartı olarak HD 7850 almayı planlıyorum fakat cevapların birinde sistemin darboğaz yapacaktır diyince kafam karıştı.

İşlemcim : AMD Athlon(tm) II X4 630 Processor 2.80 Ghz
Ram : 4 GB
Windows 7 Home Premium 64 bit
Ana Kart : Gigabyte ; GA-MA790XT-UD4P

Eğer başka bir bilgi gerekirse söyleye bilirim. HD7850 almayı düşünüyorum. Herhangi bir uyuşmazlık olur mu ? Herhangi bir sıkıntı olur mu ? Dar boğaz denilen şey artık neyse olur mu ?

Güç kaynagımı da sorcaksınız normal olarak . Şu an 420 watt kullanıyorum. Amd'nin kendi sitesinden baktıgımda en az 500 Watt yazıyordu yanlış görmediysem .

Tavsiye olarak da soracağım şey şudur :

Corsair Gaming Serisi 80 Plus 800 watt güç kaynağı almayı düşünüyorum. Bazılar çok gereksiz dedi 600 Watt alsan yeterli dedi. Corsair Gaming Serisi 80 Plus 600 veya 700 watt modeli de var. Onu da alabilirim tabi önerir misiniz ? İyi midir ?

Güç Kaynağı 800 watt :
VATAN COMPUTER - CORSAIR - GAMING SER
Güç Kaynağı 700 watt : VATAN COMPUTER - CORSAIR - GAMING SER
Güç Kaynağı 600 watt : VATAN COMPUTER - CORSAIR - GAMING SER

Ekran Kartı : VATAN COMPUTER - ASUS - HD7850 DirectCU 1GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart

Yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Psu'da 600 watt tamam diyelim . Asus ile Sapphire arasındaki fark nedir ?
Ve işlemcimle 7850 arasında darboğaz olurmu bunun ile ilgili bir bilgin var mı ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı