Darboğaz olduğu nasıl anlaşılır ?

Görev yöneticisinden hangi programın ne kadar bellek harcadığını veya işlemciyi kullandığını görebilirsin. İstersen bir fotoğraf at.
Dosya eklemek yerine bir siteye yükleme yap ve URL'sinin kullanarak bizimle paylaş.

Örneğin benim sistemden bir örnek :

6OmjQMv.jpg

Darboğaz yapmadığını söyleyerek asıl sorunun cevabını vereyim.

Basit, karşılaştırırsın. Piyasada onlarca test var. FX 6300 ile darboğaz yaptığını düşünüyorsan FX 8350 ile yapılan testlere bak.
Arada hatrı sayılır bir fark yoksa sıkıntı yok demektir. 10-15 FPS'yi geçiyor ise ekran kartından tam performans alamıyorsun demektir.
Katılıyorum, 6300'le darboğaz olmaz. Şahsen kendim olarak 6300 alıp GTX 780 almayı bile düşündüm. Sonra fikrimi değiştirerek GTX 770 alıp 8320 almaya karar verdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gtx 770den memnun musunuz?
Yok hayır daha almadım ama dayımda 6300 + gtx 760 var. Hiç bir şeyde donma kasma yok. Bütün her şeyi ultrada oynuyor. Benim alacağım 8320 gtx 770 sizce 6300 + gtx 760 ultrada hiç bir sorun olmuyorsa 8320+gtx770 de olur mu? ( internette gördüm i7 3770+ gt630 + 4gb ram vardı bilgisayarda ama hiçbir şeyde zorlanmıyordu bf4 ü bile ultrada sorunuz açıyordu sizin alacağınız amd fx 8320 + gtx 650 ti boost olsa bile emin olun hiçbir şeyde kasma donma olmayacaktır . halbuki siz 8320+gtx 770 alıyorsunuz ).

Merabalar. Benimde eski bir casper neo kasam var. İçindekiler şu şekilde:

anakartım foxconn G41MXE - işlemci core 2 quad q8400 2.66 ghz -3 gb 1333 mhz ram var kı zaten max 1333 kaldırıor - atı readeon HD 4650 ekran kartım var

800 lira bütçem var bf4 ve nba 2k14 oynamayı sevıorum, acer laptopum var. Gt 630m'li artık işkence olmaya başladı oyunlar. Bunun için bana yükseltebileceğim bir şeyler önerir misiniz?
Bir arkadaşım sapphire 7870 ve 650 watt güç kaynağı önerdi. Daha sonradan da anakart , ram ve işlemciyi halledeceğim. Sizin tavsiyeniz ne olur ve işlemcimle darboğaz çok fazla etkiler mi acaba? Ve kasam biraz küçük sığmama söz konusu olur mu?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı