Çözüldü Dark 120mm kasa fanı titreşim yapıyor

• Konuyu başlatan can23
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 663
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

can23

Centipat
Daha fazla  
Merhaba kasamın ön tarafındaki fanlardan sadece biri PC her açıldığında diğerlerine göre daha çok titreyerek anormal ses çıkartıyor. Bunu ancak yarım saat boyunca durdurarak çözebiliyorum.
Fanın toz temizliğini yaptım acaba söktükten sonra mı temizlemeliyim? Sorun çözülmedi bunu nasıl çözebilirim?
Fanın sitesini aşağıdaki bağlantıya koydum.
Fan

Kasam da bu arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• 41+AP9R26nL._AC_.jpg
    41+AP9R26nL._AC_.jpg
    22,9 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Vidalardan dolayı titreşim sesi geliyorsa kauçuk vidalar var onlardan kullanabilirsin. Çift taraflı bant tarzı şeyler de fan ile kasa arasındaki cızırtıyı kesebilir. Fanın göbeğinden geliyorsa rulmanları yağsız kalmış veya bozulmaya başlamış olabilir. Makine yağı veya sıvı gresi rulmanlara uygulamayı deneyebilirsin.
Vidalardan dolayı titreşim sesi geliyorsa kauçuk vidalar var onlardan kullanabilirsin. Çift taraflı bant tarzı şeyler de fan ile kasa arasındaki cızırtıyı kesebilir. Fanın göbeğinden geliyorsa rulmanları yağsız kalmış veya bozulmaya başlamış olabilir. Makine yağı veya sıvı gresi rulmanlara uygulamayı deneyebilirsin.

Çözüm

Bağırmaya başlayınca çok net anlaşılıyor ortadaki rulmandan geliyor. Makine yağım yok sıvı gresi yazmışınız ne oldugunu bilmiyorum. Evde yemeklere kullanılan yağ olmaz mı?

Bağırmaya başlayınca çok net anlaşılıyor ortadaki rulmandan geliyor. Makine yağım yok sıvı gresi yazmışınız ne oldugunu bilmiyorum. Evde yemeklere kullanılan yağ olmaz mı?
Soğuk sıkım zeytinyağı olması şartıyla kullanılabilir. Fanın kablo sağlığını da korur. 😂

Yemek yağı yemeklerde, makine yağı makinelerde kullanılır, yeni fan alma niyetindeysen deneyebilirsin.

Soğuk sıkım zeytinyağı olması şartıyla kullanılabilir. Fanın kablo sağlığını da korur. 😂

Yemek yağı yemeklerde, makine yağı makinelerde kullanılır, yeni fan alma niyetindeysen deneyebilirsin.

Peki teşekkür ederim makine yağı alıp deneyeceğim gelişmelerde tekrardan burada olacağım

Merhaba makine yağı ile yağladım şu an da çözülmüş gibi duruyor teşekkür ediyorum yardımın için. Birkaç gün yine gözlemleyeceğim gelişme olursa yazacağım

Peki teşekkür ederim makine yağı alıp deneyeceğim gelişmelerde tekrardan burada olacağım

Merhaba makine yağı ile yağladım şu an da çözülmüş gibi duruyor teşekkür ediyorum yardımın için. Birkaç gün yine gözlemleyeceğim gelişme olursa yazacağım
Rica ederim, çözüldüğüne de sevindim, bir sorunun daha çözümünü öğrendik :)
Yağlama işlerinde yağı çok uygulamamaya özen gösterirsen daha sağlıklı olur malzeme için de. Yağ dediğimiz madde resmen toz mıknatısı, öbek halinde biriktiriyor meret.

Linkini bıraktığım videodan yararlandım her sabah bağıran kasa artık bağırmıyor tekrardan teşekkürler umarım bu konu başkalarına da yardımcı olur.
Video

Yeni konular

Geri
Yukarı