Dark Aqua sıvı soğutma nereye takılmalı?

sinankytrn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasam bu. İşaretlediğim öndeki 2 fanlı bölüm ve üstteki 2 fanlı bölüme 240mm sıvı soğutma takılabiliyor. İşlemcim i7 9700K şu an 120mm Dark Aqua var ama verim alamıyorum 87 derecelere çıkıyor işlemci ısısı. 240mm güzel bir sıvı soğutma almayı düşünüyorum. H100I gibi. Bu soğutmayı doğru yere montaj yaparsak işlemci ısısı kesin düşer diyebilir miyiz? Ve sizce 240mm soğutmayı nereye montaj yapmamız gerekir?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın yukarısındaki kısıma montajlanır genelde. Arkaya montajlama gibi bir imkanınız yok ki arka kısım egzoz fan olarak kullanılır.

Sanırım kasa Dark N5. Bu kasanın üst kısmına 240 mm sıvı soğutma sığmıyor. Ön kısma sığıyor ancak sıcak havayı içeri verdiği için diğer parçaların sağlığı açısından durum kötüleşiyor. Şuan ki sıvı soğutmanın yönü nasıl? Ayrıca sıvı soğutma ön kısma da tam olarak sığmıyor. Bir kısım bloke oluyor.

Sanırım kasa Dark n5. bu kasanın üst kısmına 240 mm sıvı soğutma sığmıyor. Ön kısma sığıyor ancak sıcak havayı içeri verdiği için diğer parçaların sağlığı açısından durum kötüleşiyor. Şu anki sıvı soğutmanın yönü nasıl? Ayrıca sıvı soğutma ön kısma da tam olarak sığmıyor. Bir kısım bloke oluyor.

Merhaba hayır bu Dark N10 advanted. Şu anki sıvı soğutma arkadaki fanın olduğu yerde. Bana yardımcı olur musunuz? Durum canımı sıkıyor :)
Kasanın yukarısındaki kısıma montajlanır genelde. Arkaya montajlama gibi bir imkanınız yok ki arka kısım egzoz fan olarak kullanılır.

Peki sizce şu an 80-87 arası olan sıcaklığım dediğimiz şekil yapsam sıcaklık düşer mi?

Son düzenleme:
Merhaba hayır bu Dark N10 advanted. Şu anki sıvı soğutma arkadaki fanın olduğu yerde. Bana yardımcı olur musunuz? Durum canımı sıkıyor :)

Peki sizce şu an 80-87 arası olan sıcaklığım dediğimiz şekil yapsam sıcaklık düşer mi?
Sıvı soğutmayı yukarı almak pek birşey değiştirmeyecektir. Ancak sıcaklık fazla yüksek. Bağlantıda, sıvı soğutma çalışmasında bir problem olmadığına emin misiniz?

Elinizde olan soğutucu kötü. Dark gibi bir markanın 120 MM sıvı soğutması şaşırtmadı düzgün bir 240 MM sıvı soğutma alırsanız sorunuz çözülür.

Elinizde olan soğutucu kötü. Dark gibi bir markanın 120 MM sıvı soğutması şaşırtmadı düzgün bir 240 MM sıvı soğutma alırsanız sorunuz çözülür.

Dark ne kadar kötü de olsa stok fandan iyidir bence. İ7-8700 stok fan ile 87 gibi değerlere nadir çıkıyor. Bence sorun farklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı