Dark Diamond Pro kasadan gelen ses

GokayRn

Femtopat
Merhabalar. İlk önce kullandığım kasayı söyleyeyim Dark Diamond Pro Akrilik 4 tane 12 Cm'lik fanı bulunan bir kasa kullanıyorum. 3'ü ön tarafta 1'i arka tarafta. Sorunuma gelecek olursak diyelim sabah kalktınız kasayı yeni açıyorsunuz, kasa fanlarından bir ıslık sesi mi denir, hava sesi mi denir bilemedim ama sanırsam ritimsiz bir ıslık sesi bu sesi tanımlar. O şekilde bir ses geliyor ve bu ses en fazla 5 dakikaya kayboluyor. Başka bir örnek 3-4 saat vakit geçirdiniz, bilgisayarı kapattınız 1,30 saat veya 2 saat sonra yine bu ses geliyor ama sabahları geldiği kadar değil. Benim düşüncülerimi söyleyeyim rüzgar sesi olamaz çünkü ses bir süre sonra kesiliyor fanlar sabit devir çalışıyor. Acaba fanların motorlarından mı gelir ya da fan kendini yağlıyor mudur, bilemedim bir de sizin düşüncelerinizi almak istedim teşekkürler.

Eğer fanlardan geldiğinine eminseniz kablolar sürtüyor olabilir çıkarıp tekrar daha düzenli bir kablolama yapabilirsiniz, bunun dışında CW gibi birşey de olabilir diye düşünüyorum. Pc nizi bir uzmana gösterseniz iyi olur, sonuçta onlar da hastanabilir ve bakıma ihtiyaçları var :)

Geri
Yukarı