Dark Diamond Pro Mesh üst panelden çok sıcak hava çıkması

Grappa

Kilopat
Daha fazla  

Dark Diamond Pro Mesh kullanıyorum ve oyunlara girince ekran kartının fanları devreye girdiğinde üst panelden inanılmaz bir sıcak hava yüzüme üflemeye başlıyor. Kasayı masaüstüne çıkarmayı planlıyorum, çünkü arkadaki Turbo fan havayı dışarı atmada pek yardımcı olmuyor gibi. Varsa çözüm öneriniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dark Diamond Pro Mesh kullanıyorum ve oyunlara girince ekran kartının fanları devreye girdiğinde üst panelden inanılmaz bir sıcak hava yüzüme üflemeye başlıyor. Kasayı masaüstüne çıkarmayı planlıyorum, çünkü arkadaki Turbo fan havayı dışarı atmada pek yardımcı olmuyor gibi. Varsa çözüm öneriniz sevinirim.
Ekran kartının sana doğru hava üflemesi imkansız, kanatlar havayı içeri alacak şekilde dizayn edilir dışarı değil. Öndeki 3 fan içerideki akımı değiştirip egzoz da yeterli değilse dışarı üfleme yapmasına sebep oluyor olabilir. 2 sini kapat, öyle dene ya da daha güçlü bir egzoz fanı al.

Kasanın üst tarafına da fan takmak etki edecektir diye düşünüyorum.

Şu anda halihazırda 3600X işlemci kullanıyorum ve ilerisi için daha büyük planlarım var şu anda
Kullanıyorum ileride sıvı soğutmaya geçmeyi planlıyorum o vesileyle orayı öyle kullanmayı planlıyorum.

Ekran kartının sana doğru hava üflemesi imkansız, kanatlar havayı içeri alacak şekilde dizayn edilir dışarı değil. Öndeki 3 fan içerideki akımı değiştirip egzoz da yeterli değilse dışarı üfleme yapmasına sebep oluyor olabilir. 2'sini kapat, öyle dene ya da daha güçlü bir egzoz fanı al.

Ekran kartının havasi direk gelmiyor tabii ki ama egzos fandan dışarı çıkması gereken hava üst taraftan yukarı doğru üflüyor maalesef. Kasanın stabil Egzos fanı şu anda yeterli olmuyor diye düşünüyorum.
Üst kısma kasanın manyetik filtresini koyarsanız hava akımı oldukça azalacaktır.

Kasanın filtresi var o haliyle böyle şu anda.

Şu anda halihazırda 3600X işlemci kullanıyorum ve ilerisi için daha büyük planlarım var şu anda
Kullanıyorum ileride sıvı soğutmaya geçmeyi planlıyorum o vesileyle orayı öyle kullanmayı planlıyorum.

Ekran kartının havasi direk gelmiyor tabii ki ama egzos fandan dışarı çıkması gereken hava üst taraftan yukarı doğru üflüyor maalesef. Kasanın stabil Egzos fanı şu anda yeterli olmuyor diye düşünüyorum.

Kasanın filtresi var o haliyle böyle şu anda.
Dostum dediğim gibi, sen kasaya 3 ön fanla sürekli hava besleyip + ekran kartıyla akışı bozup sonra yetersiz bi egzozdan çıkış bekliyorsun. Eğer yeni fan almakla uğraşmak istemiyorsan öndeki üstten 2 fanı kapat.

Geri
Yukarı