Dark Diamond PRO Mesh vs MSI MAG Forge 100R

Dark Diamond Pro Mesh de fiyatına göre güzel bir kasa. Daha önce tavsiye etmiştim. Kullanan arkadaşlar hava akışından memnun kaldılar. 4 fan ile geliyor. Daha uyguna da belki bulunabilir. MSI kasa da iyi duruyor. Kullananlar fazla.

Bu ikisi arasından Dark Diamond Pro Mesh olabilir, 100R modelinin fanlarında ses sorunu olabiliyor diye görmüştüm. Ayrıca bu tür bir kasa için birazcık overpriced gelmiyor değil.

Yakın bütçeye bunu da önerebilirim:

Veya hepsinden ucuz olan bu:

Dark kasa yapısı olarak bence daha güzel. Ancak Dark'ın fanları bir tık daha zayıf MSI'a göre. Ama kasa çok güzel havalanıyor. Bir sorun teşkil etmiyor. İndirimdeydi bu kasalar, fiyatları çok arttı. TLP'nin önerdiği kasalar da çok güzel. Tercih ederken CPU soğutucusuna göre düşünün, hava ise yüksekliği, sıvı ise konumu..

Kur nedeniyle malzeme önermeye korkar olduk. Daha uygun fiyatlara alınıyordu.

Teknobiyotik'in kendi sitesinde fiyat daha uygun ve biraz sitenin altına inince MSI MAG Forge 100R ile karşılaştırması var kasanın. Sıcaklık değerlerini karşılaştırıyorlar. Değerler Dark kasada daha iyi ancak aradaki fiyat farkı da malzeme kalitesinden kaynaklanıyor. Aynı fiyatta olsalardı MSI derdim ama aradaki farka Dark alabilirsin. Kullanıcılar genel olarak çok memnun kalıyorlar. Malzeme kalitesi de o kadar kötü değil ama tabii MSI kasanınki daha iyi.

Yorumlara göre bu kasada karar kıldım. Olur da 400-450 bandına gerilerse alacağım inşallah. Yükseltme vidaları vs. çıkıyordur değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı