Dark Freezer X124 Alınır Mı?

Yerli padawan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba iyi sosyaller! ZALMAN Z3 - PLUS kasa kullanıyorum. Ryzen 5 1600 3.85 Ghz. Overclock ile kullanıyorum +70 derece görüyor. Dark Freezer çok olumlu yorumlar var. Almayı düşünüyorum. Bir de forumdan bir arkadaş bu ürünü önerdi.
Hangi ürünü tercih etmeliyim? Aerocool kullanıcı yorumlarını göremediğim için tereddütte kaldım. Başka önerisi olan varsa dinlerim.

Son bir soru olarak da egzoz fan değişimi yapmalı mıyım?

Dark freezer X124 alabilirsiniz, lakin içerisinden tek fan çıkmakta elinizde fazladan fan yok ise bir tane daha satın almak zorundasınız. Dark ta 5 tane ısı borusu direk işlemciye temas ediyor.
Bu güzel bir şey.
Zalmanın sitesin de montaj alanı belirtilmemiş, komple kasa boyutu 192 mm olarak yazılmış. Dark ise 151 mm ihtiyaç duyuyor.

Dark freezer X124 alabilirsiniz, lakin içerisinden tek fan çıkmakta elinizde fazladan fan yok ise bir tane daha satın almak zorundasınız. Dark ta 5 tane ısı borusu direk işlemciye temas ediyor.
Bu güzel bir şey.
Zalmanın sitesin de montaj alanı belirtilmemiş, komple kasa boyutu 192 mm olarak yazılmış. Dark ise 151 mm ihtiyaç duyuyor.
Fazla fan yok hocam nasıl olacak bu iş? Zalman'ın kendi fanları var. Sıkıntıya sokacaksa başka ürüne yöneleyim.

Fazla fan yok hocam nasıl olacak bu iş? Zalman'ın kendi fanları var. Sıkıntıya sokacaksa başka ürüne yöneleyim.
1 adet fan çıkıyor. Eğer yüksek GHZ değerlerine çıkacaksanız 1 tane daha fan almanız ısı konusunda aşırı bir fark yaratır. Firmayı arayarak fan fiyatı alınız. Eğer fan fiyatı çok pahalı ise 2 fanlı bir soğutucuya yönelmekte fayda var. Bu üründe 2 adet fan çıkıyor içinden aşağıda belirtmişler.

1 adet fan çıkıyor. Eğer yüksek GHZ değerlerine çıkacaksanız 1 tane daha fan almanız ısı konusunda aşırı bir fark yaratır. Firmayı arayarak fan fiyatı alınız. Eğer fan fiyatı çok pahalı ise 2 fanlı bir soğutucuya yönelmekte fayda var. Bu üründe 2 adet fan çıkıyor içinden aşağıda belirtmişler.
Peki bu 220 - 250 lira aralığında çift fanlı, 5 ısı borulu ve AM4 uyumlu bir soğutucu var mıdır?

İşlemciniz TDP'si 95w ve x124 tek fanlı olmasına rağmen 5 borulu ve 180w tdp'li olduğu için rahatlıkla soğutacaktır. İkinci fana ihtiyaç duymazsınız. Yani X124 diyor ki 180w işlemciye kadar rahat rahat soğuturum rahat olun. Piyasada 2-3 fanlı olupta 90-95'e kadar soğutabilen fanlarla karşılaştırmayın bile. Gözünüz kapalı dark'ı alabilirsiniz.

İşlemciniz TDP'si 95w ve x124 tek fanlı olmasına rağmen 5 borulu ve 180w tdp'li olduğu için rahatlıkla soğutacaktır. İkinci fana ihtiyaç duymazsınız. Yani X124 diyor ki 180w işlemciye kadar rahat rahat soğuturum rahat olun. Piyasada 2-3 fanlı olupta 90-95'e kadar soğutabilen fanlarla karşılaştırmayın bile. Gözünüz kapalı dark'ı alabilirsiniz.

Konuyu hortlatıyorum. Hocam R5 1600AF işlemcim için alacağım malum sıcaklardan ötürü oyunlarda 70-80 dereceleri görüyorum stok fan ile. Fark yaratır mı? Fiyatı da uygun geldi. Arctic Freezer 34 eSports Duo alacaktım ama bir işlemci soğutucusu için biraz fazla tuzlu geldiği için bu modele yönelmek istiyorum. Nasıldır?

Hocam eğer dark freezer x124 ü stokta bulabilirsen bence kesin almalısın içerisinden 1 adet fan çıkıyor demişsin ben yaklaşık 2 ay önce dar freezer x124 ve yanında da dark 6 gen şeklinde kırmızı ledli bir fan aldım montaj yerleri ve hızı uygun olduğu için işlemci soğutucusu iyi bir termal macunla birlikte pubg de kenar yumuşatma yüksek doku orta keskinleştirme açık ayarlarda 62,63 dereceyi oyun sonları da dahil çok nadir geçtiği oluyor ben aldım kullanıyorum gerçekten fiyat performans bir ürün yaklaşık 330,340 tl ye fanla birlikte satın alabilirsin bence çok iyi

Dosya Ekleri

• IMG_20200713_195335.jpg
    IMG_20200713_195335.jpg
    902,2 KB · Görüntüleme: 382

Geri
Yukarı