Dark Freezer X90 işlemci soğutucusu dönmüyor

Latasho

Kilopat
Makaleler
1
Selamlar Technopat ailesi. Geç olsa da güç olmasın mantığı ile geçtiğimiz günlerde AM3+ olan sistemimi AM4'e yükseltmiş bulundum. Daha öncesinde AMD FX6300 kullanıyordum ve birkaç ay öncesine kadar nasıl olsa AM4 sisteme yükseltirim diye internetten de yorumları iyi olan Dark Freezer X90 işlemci soğutucusunu satın almış bulundum.

Daha öncesinde de AM3+ sistem ile sıcaklık ne olursa olsun sabahın köründe Online derslere girdiğim için sürekli olarak yüksek RPM ile dönerek başımı şişiren bu işlemci soğutucusu, bu sefer de AM4 olan ve Gigabyte B450 DS3h ile Ryzen 1300X içeren sistemde bir türlü dönmek bilmiyor. Hiçbir şey yapmıyorken 0 RPM'e düşüyor ve daha sonrasında birkaç saniyeliğine maksimum hıza çıkıp tekrar düşüyor. Elimdeki stok işlemci soğutucusunda tabii ki bu problemler olmuyor ama o da maalesef soğutamıyor.

Acaba bu işlemci soğutucusuyla alakalı ben mi problem yaşıyorum bir tek? Anakart üzerinden hangi ayarı denersem deneyeyim bir türlü stabil bir şekilde çalıştıramadım. Ya çok hızlı çalışıyor ya da hiç çalışmıyor. Benimle alakalı bir hata olabilir mi?

RPM.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı