Dark Freezer X94 fan yönü doğru mu?

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Soğutucuyu bu şekilde montajladım, kasamın ön tarafında hava alabileceği bir yer yok, sizce doğru mu montajladım yoksa tam aksi şekilde yeniden montajlayayım mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-05-04 at 03.13.41.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-04 at 03.13.41.jpeg
    117,5 KB · Görüntüleme: 70
  • WhatsApp Image 2021-05-04 at 03.13.39.jpeg
    WhatsApp Image 2021-05-04 at 03.13.39.jpeg
    124,8 KB · Görüntüleme: 75
Egzoz fanın olacağı kısım boş, o kısımdan kasadaki sıcak hava atılır. Sen ise o kısımı fanın hava alacağı kısım olarak kullanmışsın, fanı kasanın önüne bakacak şekilde çevirirsen soğutucunun ufak da olsa sirkülasyona katkısı olur.

Temsili resim;

coolermaster_hypern620_1_dh_fx57.jpg

Teşekkürler. Bir yanlışlık olduğunu fark ettim çünkü montajladığım ilk gün yarım saat Prime95, 1 saat Aida64 testine rağmen maks 67 derece gören işlemcim boşta 63 görmeye başlamıştı. Bu gün montajını düzelteyim. Termal macununu henüz 2 hafta önce sürmüştüm, yapısını bozmadan söküp taksam olur mu yoksa gidip yeni macun alayım mı? Arctic MX-4 kullanmıştım.

Şahsen her soğutucuyu çıkardığımda macunu değiştiririm, yapısı çok bozulmadıysa gerek yok diye düşünüyorum.

Yani yapısı bozulmamıştı ama sürdüğümden daha azdı macun? yok mu oldu ne oldu anlamadım taşma falan da yapmamış hiç. Tekrardan 39 derece boşta performansıma kavuştum ama.

Yani yapısı bozulmamıştı ama sürdüğümden daha azdı macun? Yok mu oldu ne oldu anlamadım taşma falan da yapmamış hiç. Tekrardan 39 derece boşta performansıma kavuştum ama.

Ben Intel i5-9600KF işlemci ile kullanırken boştayken 28-29 derecelerde geziyordu. BIOS ayarlarından Turbo modu seçmeni tavsiye ederim.

Ben Intel i5-9600KF işlemci ile kullanırken boştayken 28-29 derecelerde geziyordu. BIOS ayarlarından Turbo modu seçmeni tavsiye ederim.
3.6GHz O.C. modda kullanıyorum işlemcimi. 1.375V vermiştim voltaj olarak yanlış hatırlamıyorsam. Fan için de Turbo mod yok sanırım benim BIOS'umda.

Geri
Yukarı