Dark Guardian PRO vs Dark Maxima V12 vs Dark Guardian

Aratus

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar bu 3 kasa arasında kaldım hangisini almalıyım? Kullanan varsa veya bilgisi olan nedeniyle birlikte yardımcı olursa sevinirim.

1.kasa = Dark Maxima V12 Temperli Cam Yan Panel, 3x12cm Ön + 1x12cm Arka ARGB LED Fanlı, Dikey Ekran Kartı Takılabilen, USB 3.0 ATX Oyuncu Kasası (DKCHMAXV12) - Kasa - PC Bileşenleri | Teknobiyotik

2.kasa = Dark Guardian 4x12cm RGB LED Fanlı, Full Cam Yan ve Mesh Ön Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHGUARDIAN) - Kasa - PC Bileşenleri | Teknobiyotik

3.kasa = Dark Guardian PRO 4x12cm Adreslenebilir RGB LED Fanlı, Full Cam Yan ve Mesh Ön Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHGRPRO) | Teknobiyotik

Tercihim Guardian Pro olacak gibi ama kararsızım Guardian arasındaki farkı anlayamadım.

İçine kuracağım sistem:

İşlemci: Ryzen 5 1600 AF ya da Ryzen 5 2600.

Anakart: Gigabyte B450M S2H V2

RAM: Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 RAM 2 adet toplam = 16 GB.

Ekran kartı: XFX Radeon RX 570 RS 4 GB

SSD disk: PNY XLR8 CS3030 500GB 3500/2000MB/S PCI-e NVMe M.2

HDD disk: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM.

Güç kaynağı: FSP500W-60AHBC

Sizin anakartınızda RGB girişi mevcut. Guardian Pro'da ve Maxima'da ARGB var, bu durumda fan ledlerini anakartta bağlayamazsınız. Guardian'da ise RGB var, kasa fanlarının ledlerini anakarta bağlayabilirsiniz (çoklayıcı ile). Sanırım 1 giriş 4 fanı da kaldırır. Eğer fanları anakarttan kontrol etmek önemli ise sizin için Guardian almalısınız.

Tabi tüm kasalarda fan led kontrolcü var, onu kullanarak kasanın üzerindeki led düğmesinden de kontrol edebilirsiniz. Sizin kararınız.

Her iki model de güzel, pro arasında sadece led farkı var sanırım. Bir de fan kontrolcüleri farklı, eğer kontrolcü kullanacaksanız Guardian modelinde fan hızını kasa üzerinden değiştirebilirsiniz. Pro'da kasa içerisinde kalıyor kontrolcü.

Ben olsan Guardian alırdım.

Sizin anakartınızda RGB girişi mevcut. Guardian Pro'da ve Maxima'da ARGB var, bu durumda fan LED'lerini anakartta bağlayamazsınız. Guardian'da ise RGB var, kasa fanlarının LED'lerini anakarta bağlayabilirsiniz (çoklayıcı ile). Sanırım 1 giriş 4 fanı da kaldırır. Eğer fanları anakarttan kontrol etmek önemli ise sizin için Guardian almalısınız.

Tabii tüm kasalarda fan LED kontrolcü var, onu kullanarak kasanın üzerindeki LED düğmesinden de kontrol edebilirsiniz. Sizin kararınız.

Her iki model de güzel, Pro arasında sadece LED farkı var sanırım.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim cahilliğime verin anakarttan RGB kontrol etmek tam olarak ne oluyor görünüş olarak mı güzel oluyor senkronize falan yoksa genel olarak kasa üstünden veya kumandayla kontrol eden birisiyim siz olsanız ne yapardınız? 150 TL farka değecek bir özellik mi?

Rica ederim, Anakartta bağlarsanız, kumandadan değil de anakartın yazılımı üzerinden kontrol ediyorsunuz ledlerin renk ayarlarını. Çok da önemli bir durum değil. Tamamen kişisel tercih, 200tl'ye değmeyebilir. O yuzden Pro'da alabilirsiniz.

Bu arada Guardian modelleri Maxima'ya göre daha geniş. Guardian 165 mm kule tipi soğutucu desteklerken, Maxima 160 mm yükseklik destekliyor. İleride kule tipi soğutucu kullanmak isterseniz bence çok önemli bir fark. Çok kaliteli soğutucular genelde 160 mm üzeri oluyorlar.

Bunlar benim dikkat ettiğim, benim için önemli olan detaylar. Hava akışı olarak çok farkları yoktur kasaların.

Fiyatları biraz yükselmiş bu kasaların, benim pek bilgim yok ama belki başka markalarda daha ucuza aynı özellikte kasalar olabilir. Kasa konusunda deneyimli arkadaşlar yardımcı olurlar.

Güle güle kullanın şimdiden.

Rica ederim, anakartta bağlarsanız, kumandadan değil de anakartın yazılımı üzerinden kontrol ediyorsunuz LED'lerin renk ayarlarını. Çok da önemli bir durum değil. Tamamen kişisel tercih, 200TL'ye değmeyebilir. O yuzden Pro'da alabilirsiniz.

Bu arada Guardian modelleri Maxima'ya göre daha geniş. Guardian 165 mm kule tipi soğutucu desteklerken, maxima 160 mm yükseklik destekliyor. İleride kule tipi soğutucu kullanmak isterseniz bence çok önemli bir fark. Çok kaliteli soğutucular genelde 160 mm üzeri oluyorlar.

Bunlar benim dikkat ettiğim, benim için önemli olan detaylar. Hava akışı olarak çok farkları yoktur kasaların.

Fiyatları biraz yükselmiş bu kasaların, benim pek bilgim yok ama belki başka markalarda daha ucuza aynı özellikte kasalar olabilir. Kasa konusunda deneyimli arkadaşlar yardımcı olurlar.

Güle güle kullanın şimdiden.

Gerçekten çok teşekkür ederim uzun süredir araştırdığım bir kasaydı sizinde sözlerinize dayanarak siparişimi veriyorum iyi gecelerim diliyorum hocam.

Dark Guardian Pro satın aldım kullanıyorum çok memnunum tavsiye ediyorum.
keşke bunu alsaydım dediğin bir kaa var mı peki max 900 tl civarında
Dark Guardian Pro satın aldım kullanıyorum çok memnunum tavsiye ediyorum.
ve o kasa küçük mü nasıl fotoğraf atabilir misin hava akışı nasıl ayrıca

Keşke bunu alsaydım dediğin bir kaa var mı? Peki Max 900 TL civarında.

Ve o kasa küçük mü nasıl fotoğraf atabilir misin hava akışı nasıl ayrıca.

Hava akışı gayet güzel küçük değil ölçüleri linkten bakabilirsin cidden çok araştırdım bende en fazla 1K bütçe ayırmıştım kasaya ve bunu buldum bu konuyu açmamın sebebide zaten Guardian mı Guardian Pro muydu diye arasında kalmıştım bunu tercih ettim memnunum tavsiye ederim

Hava akışı gayet güzel küçük değil ölçüleri linkten bakabilirsin cidden çok araştırdım bende en fazla 1K bütçe ayırmıştım kasaya ve bunu buldum bu konuyu açmamın sebebide zaten Guardian mı Guardian Pro muydu diye arasında kalmıştım bunu tercih ettim memnunum tavsiye ederim

6600 ve ryzen 5 5600ün sıcaklıklarını güzelce dışarı atar galiba

Yeni konular

Geri
Yukarı