Dark N10 kasa fanlarını değiştirmek

mühendizz

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte Vision G Z490 Anakart / Intel i9 10900KF İşlemci / ID Cooling AuraFlow X 240mm Sıvı Soğutma / Gigabyte Aorus Extreme RTX 3080 Ekran Kartı / Corsair Vengeance RGB PRO 2x16 GB DDR4 3600 MHz CL18 RAM / Samsung 990 Pro NVMe M.2 SSD 1 TB / Corsair 4000X Kasa / XPG 850W 80+ Gold PSU / Gameon 28" IPS 4K UHD 144Hz Monitör / Corsair K95 Platinum RGB Klavye / Corsair Glaive RGB Mouse / Corsair Void Pro Wireless RGB
Meslek
Makina Mühendisi
Merhabalar, öncelikle iyi forumlar.
Dark N10 kasamın orijinal fanlarının, hem zamanın yorgunluğu hem de yeni nesil oyunların verdiği ağırlıkla yetersiz geldiğini düşünüyorum.
2 Adet önde 2 adet üstte 1 adet arkada olmak üzere, 5 adet fan bulunuyor kasada hepsi 12 cm.
Bugün 2 adet Corsair AF140 sipariş edeceğim uygun denk geldi bir yerde toplam 95 TL'ye alacağım. İkisini de öne takmayı düşünüyorum. Diğer 3 egzoz fan için beni mali açıdan yormayacak 120 cm fan önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Bütçe sıkıntı değilse Akasa modellerine bakabilirsiniz

Bütçe sıkıntı değilse Akasa modellerine bakabilirsiniz
Bütçe sıkıntı biraz o yüzden o modellere bakmıyorum hiç :D
2 Adet Corsair AF140 2. El az kullanılmış 80 TL+Kargo ücreti olarak sipariş edilmiştir. Aklımda tüm fanları değiştirmek var o yüzden 12 CM 3 Adet fan alınacaktır, önerilerinizi bekliyorum şu an aklımda Arctic P12 var.

AF140 yerine 2 adet Arctic P14 daha mantıklı olurmuş.

12 CM olarak P12 alınabilir.

AF140 yerine 2 adet Arctic P14 daha mantıklı olurmuş.

12 CM olarak P12 alınabilir.
Hocam bu P serisi radyatörler ve soğutucular için geliştirilmiş F serisi kasa için öneriyorlar ama F serisi bulamadım. Fiyatı ve markanın kalitesi cezbetmedi değil fakat Corsair AF140'ta baya iyidir o yüzden kasanın önüne takmak için onları aldım diğer 3'ü egzoz fanı olacak F12 Arctic olabilir o yüzden.

Geri
Yukarı