Dark Souls Serisi

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar Dark Souls serisinin çok övüldüğünü görüyorum ve merak ediyorum RPG ögelerini her zaman anlayan anında kavrayan biri değilim ama Skyrim, Witcher gibi serilere uzun saatlerimi gömdüm. Türkçe yama eşliğinde tabii ki:D Bu serinin bir oyununu oynamak istiyorum 3. oyunu oynamak istiyorum daha yeni olduğu için fakat hikayede bir eksiklik yaşar mıyım? Yani oyunlar birbirileriyle bağlantılı mı?

Ayrıyetten seriye başlarken ''şunları muhakkak bil, şunları öneriyorum'' dediğiniz tavsiyeler öneriler var mı?

1 ile 3 birbiriyle daha bağlantılı ama her iki oyunu da oynasan bile hikayeyi tam anlamıyla anlaman için lorelarını falan okuman gerekecek. Şahsen 3 oyunu da bitirdim ve hikayeden ziyade oynanışından ötürü oynadım. Hikayesiyle çok ilgilenmiyorum.

Verebileceğim tavsiyeler klasik olacak. Etrafından kırılacak nesneleri uzak tut, sabırlı ol, pataküte saldırma önceliğin defans olsun. Ayrıca ilk oyunu da oynayabilirsin, Remastered'ı var. 3. oyun seride en sevmediğim ve en kolay bulduğum oyundur. En zorlandığım oyun ise 2. oyun olmuştu (ki solo olmasa da 2. oyunu defalarca bitirmiştim arkadaşla). Gerçi ilk oyunda bir bossta pek de solo denemeden bir tane bossu yardım alarak kestim ve bulamadığım için kesmediğim, oldukça zor denilen bosslar da kaldı o yüzden ilk oyun için de 2. oyundan kolay diyemem. 3. oyunda adamakıllı zorlayan 2 boss vardı o kadar.

Demon's Souls>Dark Souls>Dark Souls 2>Dark Souls 3 sıra bu şekilde hikaye konusuna gelecek olursak o iş biraz karışık bir souls oyununu bitirdiğinde geriye bakıp lan ben ne oynadım şimdi hiçbir şey anlamadım demen normal çünkü oyun hikayeyi direkt olarak vermiyor hikaye parçalanmış olarak oyunun her yerine dağıtılmış senin oyunun inciğini cıncığını çıkarman gerek tam olarak bir şeyler anlaman için.

Hiç oynamadım fakat yakından takip ettiğim ve hep oynamak istediğim bir oyun olmuştur kendisi. Hikaye bakımından oynamak istersen en başından başla. Çünkü bir sonraki oyun, önceki oyununun devamı niteliğinde hikayeye devam ediyor. O kadar uğraşmak istemiyorum dersen de internette videolarını izleyerek bilgi sahibi olabilirsin en azından. Bu oyunu Skyrim veya Witcher ile kıyaslama bile. Skyrim'in korsanında rahat 1000, satın aldıktan sonra da bir 600-700 saatim var ama dediğim gibi Dark Souls bir yana diğer ikisi bir yana. Üçüncü oyunu satın alıp biraz oynama şansı bulmuştum lakin bilgisayarım kaldıramamıştı. Ben de en azından ilk patrona geleyim bir bakayım, olmadı sonumuz iade dedim. Panik olmaktan kafayı yiyip öldüm sürekli. Sonunda da iade ettim üzülerek. Yeni oynayacak olanlara da tavsiyem, oynamayın. Her yiğidin harcı olmadığı bir oyun.

Hiç oynamadım fakat yakından takip ettiğim ve hep oynamak istediğim bir oyun olmuştur kendisi. Hikaye bakımından oynamak istersen en başından başla. Çünkü bir sonraki oyun, önceki oyununun devamı niteliğinde hikayeye devam ediyor. O kadar uğraşmak istemiyorum dersen de internette videolarını izleyerek bilgi sahibi olabilirsin en azından. Bu oyunu Skyrim veya Witcher ile kıyaslama bile. Skyrim'in korsanında rahat 1000, satın aldıktan sonra da bir 600-700 saatim var ama dediğim gibi Dark Souls bir yana diğer ikisi bir yana. Üçüncü oyunu satın alıp biraz oynama şansı bulmuştum lakin bilgisayarım kaldıramamıştı. Ben de en azından ilk patrona geleyim bir bakayım, olmadı sonumuz iade dedim. Panik olmaktan kafayı yiyip öldüm sürekli. Sonunda da iade ettim üzülerek. Yeni oynayacak olanlara da tavsiyem, oynamayın. Her yiğidin harcı olmadığı bir oyun.
Büyük ihtimal ile daha sonra gelişip gelmeniz gereken bir boss a ilk olarak girmişsiniz bu gayet normal souls oyunları oyuncuları yönlendirmez oyuncu deneme yanılma ile kendi yolunu bulmak zorundadır.

İlk tavsiyem başlayıp bir kaç gün içinde bitirmeyeceksen başlama. Ben baya ilerledim ve işten güçten dolayı 2-3 ay oynayamadım şimdi tekrar oynamaya korkuyorum unuttum yine sürekli öleceğim diye :). Ama bir gün tekrar başlayıp sonunu getireceğim. Bu arada ben ilk oyundan bahsediyorum. Bu arada internetten taktiklerine falan sakın bakma o zaman oyunun bir anlamı kalmıyor zaten oyunun geren kısmı hiç bir şey bilmiyor olman. Cücük kadar adamı görüp yanına gidip tek yemen veya bütün ekranı kaplayan ejderi görüp korkup sonra savaşınca rahatça kesiyor olman. Oyunda bana zevk veren ve oyunu zor yapan konu bu kimin ne çıkacağı belli olmuyor. Bir de boss savaşı için beyaz bir perdeden geçiyorsun o perdeden geçmeden önce 10 kere düşünüyorsun ulan girsem mi girmesem mi? gücüm buradaki Boss'a yeter mi? diye. En fazla internetten sırayla hangi bölgelere gitmen gerekiyor ona bakabilirsin ama bence ona da bakma gidip öle öle öğren.

Seriye başlamayı düşünüyorum. 1 için remastered denedim ama pc 20-25 FPS verdi. Ve zevk vermedi. Şimdi Prepera the dark edition oynamalı mıyım? Yoksa eğer iyi pc olunca remastered den başlayıp mı oynasam?

Ben düşük maliyetinden dolayı Lords of the Fallen'ı denedim. Türkçe yaması da vardı, cazip geldi ve oyunu bitirmek üzereyim. Dolayısıyla öyle veya böyle Souls-like tarzına alıştım. Ama daha önce hiçbir şekilde Souls-like oynamadım.

Şimdi Dark Souls'un daha zor bir oyun olduğu söyleniyor. Her iki oyunu da oynayan bulabilir miyim burda bilmiyorum ama birkaç soru soracağım. Bilenler mesajımı yanıtlarsa sevinirim:​

-Ben Lord of the Fallen'da ileride öleceksem bile topladığım XP puanlarımı bir şekilde check pointlerde güvence altına alabiliyordum. Dark Souls'da böyle bir şey mümkün mü?

-Bosslar, Dark Souls'da daha mı zor? Çok takılır mıyız?

-Ücretsiz ve sorunsuz Türkçe yama bulabiliyor muyuz? Steam'den 3 ve Remastered düşünüyorum.

ben düşük maliyetinden dolayı lords of the Fallen'ı denedim. Türkçe yaması da vardı, cazip geldi ve oyunu bitirmek üzereyim. Dolayısıyla öyle veya böyle souls-like tarzına alıştım. Ama daha önce hiçbir şekilde souls-like oynamadım.

Şimdi Dark Souls'un daha zor bir oyun olduğu söyleniyor. Her iki oyunu da oynayan bulabilir miyim burada bilmiyorum ama birkaç soru soracağım. Bilenler mesajımı yanıtlarsa sevinirim:​

-Ben lord of the Fallen'da ileride öleceksem bile topladığım XP puanlarımı bir şekilde check pointlerde güvence altına alabiliyordum. Dark Souls'da böyle bir şey mümkün mü?

-Bosslar, Dark Souls'da daha mı zor? Çok takılır mıyız?

-Ücretsiz ve sorunsuz Türkçe yama bulabiliyor muyuz? Steam'den 3 ve Remastered düşünüyorum.

Dark Souls'da check pointle aynı mantıkta bonfire var. İlk sefer öldüğün zaman biriktirmiş olduğun soulslar öldüğün yerde kalıyor. Aynı yere gidip tekrardan alabilirsin. Fakat ikinci sefer öldüğün zaman tüm soulslarını kaybediyorsun. Oynadığınız oyunu bilmiyorum fakat ben Dark Souls 3 ile başladım ve bazı kısımlarda beni bayağı zorladı. Hatta yan odadan arkadaşlar gelip baktı neden küfrediyorum diye. İlk 2 seriyi bilmiyorum fakat 3. oyunun Türkçe yaması var. Yalnız oyunun grafikleri ve oynayışı çok hoşuma gitti. Şu ana kadar 70 saate yakın sürem var oyunda. Takıldığım kısımlarda genelde Youtub'a baktım. Alışkın değilseniz bazen çok karmaşık gelebiliyor. Tavsiye ederim.

Geri
Yukarı