Dark Web'e girmek zararlı mı?

risay

Decapat
Bilgisayarımda Windows 10 yüklü, Tor Browser ve VPN kullanarak Dark Web'e girdim ve çok fazla dolaşmadım ama şu videoda Windows yüklü bilgisayarlarla ve Tor Browser ile Dark Web'e girmek zararlıymış. Doğru mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dark web ve Deep web farkı bilinmiyor genellikle. Bir satın alım gerçekleştirmediğiniz, bilgilerinizi kullanmadığınız sürece zararsız.
Deep Web arama motorlarında arama yapınca gözükmeyen siteler, mesela görünürlüğü gizliye alınan bir YouTube videosu... Dark Web ise Tor Browser ile girilenler.

Hocam girdiğiniz yerler genelde arama motoruyla bulduğunuz şeylerdir tahminimce o tür tehlikeli siteler genelde adresleri gizli ve özel olur herkes girip çıkmaz veya üyelik sistemi olur biri sizi davet ederse kayıt olursunuz. O kadar kolay değil o sitelere ulaşmak genelde işte çalınmış kredi kartı gibi şeyler satılır. Büyük ihtimalle de bişey olmaz isterseniz Tor ayarlarından güvenliği en yükseğe çekin.

Kredi kartı satılan, silah ve mermi satılan, sahte kimlik satılan, hacker kiralanan, PayPal hesabı satılan sitelere girdim. Alışveriş yapmadım.

Gördüğünüz fotoğraflara reklamlara tıklamadıysanız bir şey olmaz. Ayrıca Windows kullanıyorsanız daha fazla girmeyin. Hiç güvenli değil.

Geri
Yukarı