Dark Yapı

Teknoloji dünyası bitik yeğenim. Bakma bizim kurulu düzenimiz var, ondan bırakamıyoruz.

Şaka bir yana, Technopat çalışanı olup da gelirinden memnun olmayan birini tanımadım. Olsa zaten işi bırakırdı ki bugüne kadar olmadı.

İşinizi düzgün yaparsanız sektörde para kazanırsınız.

Yalnız alacağım ev sizde yanlış intiba bırakmasın. Ben ev paramı 10 yıldır biriktiriyorum. 1996'da İstanbul'a geldim ve 2002`den beri kiradayım. İlk defa kendi evim olacak, umarım...
Taşı toprağı altın olsa gelmem herhalde İstanbul'a. Sizin işiniz orada sizi tenzih ederim tabii. Yani bu kadar pahalılık olur mu akıl alır gibi değil. Para kolay kazanılmıyor. 750 bin TL ile büyük şehirleri saymazsanız diğer tüm şehirlerde bir saray yavrusu alabilirsiniz. Ben 2018 de aldım evimi. 150 bin TL'ye. 2+1. İstanbul'da 3+1 750 bin.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    46,1 KB · Görüntüleme: 147
Arsia Mons'a göre yokuşsuz ve yine aynı yere göre iyi manzarası var. Marslılar bizi kıskanıyor tam da bu yüzden. Şimdiki gençlik ev beğenmiyor ya.

Çağlayan'da olması. O kadar.
Tam anlayamadım ben bu işi? Çağlayan'daki çirkin manzaralı evin değerini 800.000 TL yapan şey Çağlayan adliyesinden dolayı güvenli hissettirdiği düşüncesi mi, yoksa afgan, suriyeli ve uzak doğulu işçilerin yoğun olması mı?
Güvenli semt isteyen bu tarz yerler yerine Üsküdar gibi semtler tercih etsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam anlayamadım ben bu işi? Çağlayan'daki çirkin manzaralı evin değerini 800.000 TL yapan şey Çağlayan adliyesinden dolayı güvenli hissettirdiği düşüncesi mi, yoksa afgan, suriyeli ve uzak doğulu işçilerin yoğun olması mı?
Güvenli semt isteyen bu tarz yerler yerine Üsküdar gibi semtler tercih etsin.
Merkezi olması. Tek sebebi bu.

Artık bütçem çok daha geniş ama evler küçük kalıyor. 80m2 uygun değil bize. En az 95m2 bakıyorum.
İnşallah aradığınızdan daha iyisini bulursunuz. Ama Türkiye gibi bir yerde bütçe ne kadar geniş olursa olsun alternatif bir ev bulunabileceğini sanmıyorum. Vallahi işiniz zor hocam. Allah sabır versin.

Geri
Yukarı