Çözüldü Darkflash twıster ARGB kasa fanları dönmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Yer
Arabalı yatağının bulunduğu oda
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, aşağıdaki sistemimde darkflash dlx 21 model kasayı kullanıyorum. GameGaraj üzerinden sipariş verdim. Kasa fanlarının ışığı yanmasına rağmen dönmüyorlar. Fanlar anakarta bağlı. İlk başta böyle bir sorun yoktu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim: i7 10700F/Palit RTX 3070 GamingPro/MSI B460M PRO/Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16/Crucial P2 500GB SSD/Cougar STX-700 700W 80+ PSU/DarkFlash twıster ARGB 120mm.

Çözüm
Fanların güç bağlantısı yapılmamış olabilir. Anakarta bağladıkları kısım muhtemelen RGB'leri yönetmek içindir. Güç bağlantılarını yapınız.
Fakat ilk başta böyle bir sorun yoktu. Nasıl yapacağım bağlantıları?
Fanların güç bağlantısı yapılmamış olabilir. Anakarta bağladıkları kısım muhtemelen RGB'leri yönetmek içindir. Güç bağlantılarını yapınız.
Tamadır hocam çözdüm. Kontrolcüde bulunan bir tuş ile hallettim.

Fakat ilk başta böyle bir sorun yoktu. Nasıl yapacağım bağlantıları?
Tamadır hocam çözdüm. Kontrolcüde bulunan bir tuş ile hallettim.

Çözüm
Merhabalar, aşağıdaki sistemimde darkflash dlx 21 model kasayı kullanıyorum. GameGaraj üzerinden sipariş verdim. Kasa fanlarının ışığı yanmasına rağmen dönmüyorlar. Fanlar anakarta bağlı. İlk başta böyle bir sorun yoktu. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistemim: i7 10700F/Palit RTX 3070 GamingPro/MSI B460M PRO/Crucial Ballistix 16 GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL16/Crucial P2 500GB SSD/Cougar STX-700 700W 80+ PSU/DarkFlash twıster ARGB 120mm.
Hocam bende bir alt modelini aldım 3060ti takılı kargoda daha. kasadan memnun musunuz fanlar ses çıkarıyor mu? Deneyiminizi paylaşır mısınız? İçime sinmesi gerekiyor :)

Hocam bende bir alt modelini aldım 3060ti takılı kargoda daha. kasadan memnun musunuz fanlar ses çıkarıyor mu? Deneyiminizi paylaşır mısınız? İçime sinmesi gerekiyor :)
Hocam kasa gerçekten harika. 70 dereceyi görmedim ve her yeri açık. 3 adet filtresi var. Diğer kasalardan farklı olarak yanda 2 adet fan girişi var.

Hocam yalnız kendi cevabınızı değil, işinize yarayan mesajı çözüm olarak işaretlemeniz gerekiyor. Sorunu kendi kendinize çözmediniz anlaşılan.
Ben işaretlemedim hocam kusura bakmayın. Ayrıca bunu kendim de yapabilirim çünkü çözümü buldum ve aynı sorunu yaşayan kişiler bu çözümü görebilmeli.

Hocam kasa gerçekten harika. 70 dereceyi görmedim ve her yeri açık. 3 adet filtresi var. Diğer kasalardan farklı olarak yanda 2 adet fan girişi var.
Kasa bilmediğim bir marka ve tereddütte kalmıştım alırken.Çok geniş ve güzel duruyor ama acaba fanlar ses yapar mı diye düşündüm.Bu arada güzel sistem çekmişsiniz.Birazdaha bütçem olsaydı bende aynısını alırdım.

Ben işaretlemedim hocam kusura bakmayın. Ayrıca bunu kendim de yapabilirim çünkü çözümü buldum ve aynı sorunu yaşayan kişiler bu çözümü görebilmeli.
Hocam konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın ama nasıl çözdünüz? Aynı kasa mevcut normalde dönen egzoz fanı dönmüyor, diğerleri dönüyor kafayı yiyeceğim. Fan üzerine elektrik geliyor ışıkları yanıyor, ortasında ısınma mevcut. Daha yeni almıştım sistemi, durduk yere durdu fan. Bahsettiğiniz tuş hangi tuş?

Yeni konular

Geri
Yukarı