Darling in the Franxx nasıldır?

Animlere karşı kötü bir algı oluşturacağını düşünüyorum, açıkçası izlemeniz önermem kişisel olarak.

Şimdi fark ettim de profil kendini belli ediyor geçmiş olsun diyerek farklı şeyler izlemeniz gerektiğini söyleyeyim daha sonra dönüp "Bunu mu beğendim?" dersiniz zamanla.
Şu an yarısını bitirdim diyebilirim. Gidişat aşırı hoşuma gidiyor ve umarım böyle devam eder. Çoğu kişi finalini sevmemiş fakat çoğu kişiye oranla genellikle daha farklı düşünürüm. Finali de seveceğime eminim.

Genel olay örgüsü iyi değil, karakterlerin pek bir özelliği yok ama hoşunuza gittiyse ne güzel. İlk izlediğim anime olsa şu an bunu konuşmuyorduk büyük ihtimalle.

Aslında öyle çok sevilen bir seri sayılmaz. Garip bir Zero Two sevgisi var o yüzden bu kadar göz önünde.

Neden bu kadar sevildiğini anlayamadığım anime. Bir tık balon bence. Ama izleyecek bir şey arıyorsanız izleyebilirsiniz. İlk defa izleyecekseniz bundan daha iyileri var.

Genel olay örgüsü iyi değil, karakterlerin pek bir özelliği yok ama hoşunuza gittiyse ne güzel. İlk izlediğim anime olsa şu an bunu konuşmuyorduk büyük ihtimalle.

Aslında öyle çok sevilen bir seri sayılmaz. Garip bir Zero Two sevgisi var o yüzden bu kadar göz önünde.
Zamanında çok ilgi görmüş bir animeymiş sanırım. Dediğiniz gibi Zero Two bence de çok önemli bir etken. Açıkçası Zero Two karakterini animeye başlamadan önce edit tarzı bir video içinde görmüştüm, oradan dikkatimi çekti. Bu dikkat çekme olayı bir anda meraka dönüşünce bu anime ile başlama kararı aldım.

Anime evreni hakkında şu an ne yazık ki bir bilgim yok. Tabii ki çok daha iyileri vardır fakat onlar sonraya kalsın diyelim artık. İlk ve son animem olmayacak zaten bu :) Çoğu kişinin aksine şu an bu animeyi bayağı sevdim. Umarım sonundan memnun kalırım.

Anime evreni hakkında şu an ne yazık ki bir bilgim yok. Tabii ki çok daha iyileri vardır fakat onlar sonraya kalsın diyelim artık. İlk ve son animem olmayacak zaten bu :) Çoğu kişinin aksine şu an bu animeyi bayağı sevdim.
Böyle düşünüyorsanız son olmama ihtimali yüksek.

Umarım seversiniz hocam fakat ben pek emin değilim.
Çoğu kişi öyle düşünüyor hocam. İnsanların nefret ettiği, tiksindiği veya sevmediği oyunların, dizilerin veya filmlerin sonunu ben o kişilerin aksine bayağı seviyorum. Şayet yine aynı şey olursa bu yargıyı kırmak için bu animeyi bitirdikten sonra konu bile açabilirim.

Şu an yarısını bitirdim diyebilirim. Gidişat aşırı hoşuma gidiyor ve umarım böyle devam eder. Çoğu kişi finalini sevmemiş fakat çoğu kişiye oranla genellikle daha farklı düşünürüm. Finali de seveceğime eminim.

Hocam aynı şekilde ben tek oturuşta 10 bölüm izlemiştim. Sonra ara verip direkt herhangi bir şey izlemeye sonradan tekrar oturdum fakat ilk bölümler kadar sarmadı beni. Sonundaki olaylara çok ani bir değişim var ve ben de sizin gibi düşünürken "artık bitsin yarı kalmasın bari" derken buldum kendimi. Tabii ki sevmeniz daha iyi olur sizin için ama ben şahsen en son bölümün 5-10 dakikası tekrar bir eski tadını alabildim. Elbette en nihayetinde zevk meselesi.

Zamanında çok ilgi görmüş bir animeymiş sanırım. Dediğiniz gibi Zero two bence de çok önemli bir etken. Açıkçası Zero two karakterini animeye başlamadan önce edit tarzı bir video içinde görmüştüm, oradan dikkatimi çekti. Bu dikkat çekme olayı bir anda meraka dönüşünce bu anime ile başlama kararı aldım.

Bu ben.🤣
O video animenin tekrar popülerleşmesine ön ayak oldu. Yoksa 2018'de çıktı ve bir yıl sonra unutuldu. Zero two olmasa animenin bir anlamı kalmıyor. Tek karakter diziyi götürüyor.

Animlere karşı kötü bir algı oluşturacağını düşünüyorum, açıkçası izlemeniz önermem kişisel olarak.

Kötü algıdan kastınız nedir? Biraz daha açabilirseniz iyi olur (spoiler vermeden).

Hocam aynı şekilde ben tek oturuşta 10 bölüm izlemiştim. Sonra ara verip direkt herhangi bir şey izlemeye sonradan tekrar oturdum fakat ilk bölümler kadar sarmadı beni. Sonundaki olaylara çok ani bir değişim var ve ben de sizin gibi düşünürken "artık bitsin yarı kalmasın bari" derken buldum kendimi. Tabii ki sevmeniz daha iyi olur sizin için ama ben şahsen en son bölümün 5-10 dakikası tekrar bir eski tadını alabildim. Elbette en nihayetinde zevk meselesi.
Amacım savunmak değil yanlış anlaşılmasın fakat dengeyi korumak çok önemli. Kendimi acayip frenlemeye çalışıp günlük 2 bölüm izliyorum fakat fren yapmayı bir bıraksam günlük 10 bölüm akıp gider. Yarım bırakıp araya başka bir şey sokmak çok dikkat dağıtır ve eskiden verdiğiniz ilgiyi veremeyebilirsiniz, doğaldır. Bu animeye özel değil.

Bir dizi izlediğiniz vakit, bir oyun oynadığınız vakit, bir film izlediğiniz vakit araya farklı şeyler sokarsanız izlediğiniz ya da oynadığınız şeyden eskisi kadar keyif alamayabilirsiniz. Bir şeyleri dozunda yapmak bu yüzden çok önemli. Bu doz iyi ayarlanabilirse bir şeyden alacağınız zevk resmen 2 katına çıkıyor. Diğer konuya gelecek olursak dediğim gibi şu an animeyi yarıladım.

Yarıladıktan sonra farkına vardım ki derin hikaye asıl daha yeni başlıyor. Daha çok bir merak uyandırdı.
Kötü algıdan kastınız nedir? Biraz daha açabilirseniz iyi olur (spoiler vermeden).
Bunu açıklamaya çalışmak illa bir spoiler vermeye sebebiyet verir. Riske girmesek daha iyi olur :D

Geri
Yukarı