Database ödevi için önerileriniz nedir?

Josephh

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Yeditepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği
Merhaba, benim bir database ödevim var. Ödevim, en az 7 entity ve relationa sahip bir database sistemi kurmak. İnternette araştırma yaptım ve çoğu projenin okul yönetimi, envanter yönetimi, uçuş yönetimi gibi projeler olduğunu gördüm fakat ben daha farklı bir şey yapmak istedim ve aklıma bir MMORPG oyunların database sistemi geldi. Projeyi oluşturmaya başladım ve küçük bir er diagramı çıkarmayı başardım fakat sorunum şu ki 4 relation ve 4 entity bulabildim. Bu yüzden sizden projeye ekleyebileceğim entitiy veya relationlar ile ilgili yardım bekliyorum. Tüm önerilerinizi bekliyorum en baştan dahi yazabilirim. Mmo projesi haricinde aklınıza gelebilecek başka projelerde sunabilirsiniz.

Untitled Diagram (2).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
TradableItem , AccountBoundItem, ConsumableItem, RareMonster, EliteMonster, TrialAccount, TradableAccount, GuildMember,Guild, Friend, BlockedFriend, IgnoredFriend, User, Character(1 User N tane Charactere sahip olabilir ), Zone, PvPZone, PvEZone, TimedZoneInstance, Event, RareEvent

gibi eklentilerle 200 tabloya cikarirsin istersen. Zor konu secmissin kendine, 4 entity'de tikanman ilginc : ) Ama zor konu secmek iyidir, ogretir insana.

Saydığınız şeyleri bende düşündüm fakat saydıklarınızın hepsi birbiri içinde olan şeyler. Demek isteğim tradableıtem ancak item tablosunun içinde bir attribute olur ve o attribute a göre takas yapılır ya da yapılmaz denilebilir. Tablolara atrribute bulmakta sıkıntı yaşamıyorum dediğiniz gibi birçok şey bulabilirim. Benim aradığım bir sınıf gibi mesela ben haritaları düşünmüştüm bir harita tablom olacak karakterim bir map Attribute'u saklayacak ve böylelikle o kullanıcın en son nerede olduğunu sorgulayabileceğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı