Dava açmakla tehdit edilmek

enkei7

Kilopat
Merhabalar.

Eski kız arkadaşımın bir arkadaşından benim hakkımda insanlardan bilgi toplaması için istekte bulunmuş. Bu kişinin de hakkımda delil toplamaya çalıştığıni bilmeden birkaç etkinliğine dahil oldum.
Kız arkadaşıma sağlık açısından yazıyordum çünkü doktor ayda bir test olmamız gerektiğini söyledi, std kaptigimiz için.
Kız arkadaşımın arkadaşı da eskiden konuştuğum insanlara yazıp fotoğraf ve görüntü alıyormuş, kötü bir şey yazdiysam.
Bu problem değil çünkü üçüncü bir kişi olarak dava acamaz ve de kötü bir şey yazmadım insanlara. Yazdiysam zaten onlar açardı.
Fakat bu arkadaşı bana "5 yıl istihbarat 2 yıl jandarma istihbaratta çalıştım" dedi. Sonrasında ben ağzından laf almıştım bir başkasıyla ilgili " gerekirse birine terörist derim, takip ettiririm" dedi ve "sahte delil yaratıp en azından sabıka aldiririm dedi.
İşte ben de bundan korkuyorum çünkü bunu daha önce gerçekten yapmış.
Şimdi ben bana dava açmalarını mi bekleyeyim yoksa kendim yetkili mercilere basvurayim mi?
Avukatım hiçbir şey yapamaz sen de yapamazsın çünkü önce delil oluşturması gerek dedi.
Ben kız arkadaşıma şey dedim, üniversitedeki hocamiza yazdım, dava açılırsa aileni de ekletirim dava dosyasına haberleri olmasi adına diye.
Kız arkadaşım aradan "bu kisi kişisel nedenlerle dava açacak beni karıştırma" diyor.
Hukukcu arkadaşlarımdan ya da bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence yetkili mercilere durumu izah etmekte fayda var.
Fakat bu arkadaşı bana "5 yıl istihbarat 2 yıl jandarma istihbaratta çalıştım" dedi. Sonrasında ben ağzından laf almıştım bir başkasıyla ilgili " gerekirse birine terörist derim, takip ettiririm" dedi ve "sahte delil yaratıp en azından sabıka aldiririm dedi.
Bunu yazdığına dair eğer bir kanıtınız varsa iyi olabilir. Eğer gerçekten dediği gibi görevliyse görevi kötüye kullanımdan ceza alabilir.

Umarım bunları mesaj ile söylemiştir. Eğer mesaj ile söylediyse al ekran görüntüsünü mesajlar silinse bile dava işin içine girdiğinde görünebiliyor mesajlar diye biliyorum. Başka bir delil varsa diğer arkadaşın dediği gibi görevi kötüye kullanmadan ceza alır.

Umarım bunları mesaj ile söylemiştir. Eğer mesaj ile söylediyse al ekran görüntüsünü mesajlar silinse bile dava işin içine girdiğinde görünebiliyor mesajlar diye biliyorum. Başka bir delil varsa diğer arkadaşın dediği gibi görevi kötüye kullanmadan ceza alır.
Eskiden çalışıyordum dedi bu arada ya. Bir de white hacker'im falan diyor. Ama illaki hayatını karartirim diyor. Benim için dememisti bunları. Ağzından laf aldım başkası hakkında konuşurken sadece.
Bence yetkili mercilere durumu izah etmekte fayda var.

Bunu yazdığına dair eğer bir kanıtınız varsa iyi olabilir. Eğer gerçekten dediği gibi görevliyse görevi kötüye kullanımdan ceza alabilir.

Mesajla yazdığı için kanıtlarım var. Bunu egm'ye mi bildireyim adıma herhangi bir dava açılırsa bu durumu göz önünde bulurdurmalarina dair yoksa dava açmasını bekleyeyim mi?
Adam o kadar boş ve deli ki evime polis dahi yollayabilir.

Bir de white hacker'im falan diyor.
White Hacker sadece iyilik yapan hacker'a denir.

Hackerlığı kendi çıkarına kullanıyorsa Grey Hacker olur, anlamını bile bilmiyor olsa gerek.

Elinizde mesaj varmış. Şikayet edin direk. Hiçbir şey yapamaz. Çocuk oyuncağı sanki bu.

Elinizde mesaj varmış. Şikayet edin direk. Hiçbir şey yapamaz. Çocuk oyuncağı sanki bu.
Evet ama mesajla bana dava açacağını söylemedi. Bu dedikleri şeyleri en başta arkadaşça konuşurken kaçırip yazdı bana. Avukatımin dediğine göre delil yaratması lazım ilk önce bundan şikayetçi olman için. Ellerinde bilgi olması adına yazayım mi yine de egm'ye?.
Bir de dün beni bir yere çağırmıştı oraya gittim mekandan cikarttirdi zorla. Bir şey çıkartir mi buradan? Ya da evime polis yollar mı terörist diye bu kolay mı?

Sizin başkaları ile olan görüşmelerinizi edinmesi suçtur. Hem sizin mesajlaştiginiz hem de bu mesajlari alan kisiler hakkin da delil var ise suc duyurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıntılı yardımcı olmak isterdim ama meslektaşımin dedigi hususlarda bir eksiklik yanlışlık yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı