"Davetlisin adetsizsen bedelsiz gel" ne demek?

Showdown King

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Duisburg
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 760 - 8 RAM - R7 250- Asus P55LX -
Samsung Evo 860 250 GB - 800~ GB HDD
Meslek
Öğrenci
Soru da yukarıda zaten. "davetlisin adetsizsen bedelsiz gel" ne demek?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"davetlisin adetsizsen bedelsiz gel." erkeksen gel demenin karaçalı lügatındaki ince karşılığı.
Yorumlarda biri yazmış.
Hmmmmmm.

Davetlisin (arenama) adetsizsen (regl olmuyorsan-erkeksen) bedelsiz (her hangi bir şart yok) gel.

Adetsizsen yani erkeksen bedelsiz gel demiş. Askerliği bedelli yapan birine sallıyor şarkıyı dinlemedim ne olduğunu da bilmiyorum ama tek cümleden bunu anladım.
Hmmmmmm.

Davetlisin (arenama) adetsizsen (regl olmuyorsan-erkeksen) bedelsiz (her hangi bir şart yok) gel.
Aynen kendi mekanına da çağırıyor olabilir aklıma askerlik geldi direk konuyu bilmediğimden.

Aşırı cinsiyetçi, ataerkil dünya görüşünü temsil eden iğrenç bir cümle.
Ayrıca bedelli askerlik konusunda da yine iğrenç bir bakış açısı. Bugün bir doktorun, avukatın, öğretmenin, akadamesiyenin askerliğini bedelli olarak hızlıca yapıp bir an önce bu ülkeye daha faydalı olduğu işine dönmesi çok daha mantıklı ve faydalıdır.

Bence o kadar değil. biyolojik bir fark yok aramızda gel demiş.
"Sen dudağını kilitlerdin ağlayıp küserdin inan dokunulamayacak kadar güzeldin." de demiştir. Bence siz biraz fazla davrandınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı