"Davetlisin adetsizsen bedelsiz gel" ne demek?

Bence o kadar değil. biyolojik bir fark yok aramızda gel demiş.

"Sen dudağını kilitlerdin ağlayıp küserdin inan dokunulamayacak kadar güzeldin." de demiştir. Bence siz biraz fazla davrandınız.
Hayır bu görüşlerin ve cümlelerin tamamı cinsiyetçi. Kadınlar narin, zarif olmak zorunda kalıplaştırması var burada da. Sosyoloji incelemelerinde bu postmodern ve feminist görüşler tarafından yoğun olarak ele alınır. "adetsizsen gel" bunun hiçbir açıklaması da olamaz.

Hayır bu görüşlerin ve cümlelerin tamamı cinsiyetçi. Kadınlar narin, zarif olmak zorunda kalıplaştırması var burada da. Sosyoloji incelemelerinde bu postmodern ve feminist görüşler tarafından yoğun olarak ele alınır. "adetsizsen gel" bunun hiçbir açıklaması da olamaz.
Eğer alınmadıysanız veya hanımcı değilseniz, Bir sorun var.
Bu arada cinsiyetiniz nedir? Ona göre tartışacağım.

Cinsiyetinize göre tartışalım demeniz bile sizin cinsiyetçiliğinizi ortaya çıkartıyor.
Hayır.

Eğer erkekseniz size erkek, kız iseniz kız gibi ithamlarda bulunacaktım. Ancak her şeyi cinsiyetçiliğe bağlaman tartışılmaz bir ortam yaratıyor.

"Adetsizsen gel" Yani regl olmuyorsan gel anlamında. Regl olmuyorsa doğal olarak erkekten bahsediyor. Erkeksen gel diyor. Siz neye takıldınız, bu kadar kastınız ben anlamadım?
Hepsini geçtim böyle bir ülkede cinsiyet ayrımını kaldırmak. Deveye hendek atlatmak gibi bir şey.

"Adetsizsen gel" Yani regl olmuyorsan gel anlamında. Regl olmuyorsa doğal olarak erkekten bahsediyor. Erkeksen gel diyor. Siz neye takıldınız, bu kadar kastınız ben anlamadım?
Hepsini geçtim böyle bir ülkede cinsiyet ayrımını kaldırmak. Deveye hendek atlatmak gibi bir şey.
Ben de bir insanın neden bu kadar alıngan olduğunu anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı