Dazlak saç vs Uzun saç

Ya sırtıma kadar uzun seviyorum ya da dazlak seviyorum. Şu an 2-3 aydır uzatıyorum ve beklemekten sıkıldım. Dazlak mı yapayım yoksa yıllarca bekleyeyim mi?

Karantina zamanı 1.5 2 yıl kestirmedim ailem çok fazla kestirmemi söyle inat ettim 40 45 derece havalarda terden ölüyordum yine de kestirmedim omzumu geçmeye başlamıştı bir gün anlık kestireceğim dedim ve kestirdim o günden beri uzun saçtan nefret ediyorum, eskiden uzun saçı kendime daha çok yakıştırıyordum şu an kısa saçı daha çok yakıştırıyorum ve bana göre kısa saç çoğu erkeğe daha güzel gidiyor.

En iyi saç modeli ektedir;

hem kız hem erkekler kullansın.

Kat-Kat-Sac-Kesimi-Kisa-Erkek.jpg

Ben saçımı 3 e vurarak uzatmaya başladım, 1.5 yılda sırta gelmiyor. Saçlarınız çok aşırı hızlı uzuyorsa belki gelebilir bilmiyorum, ben o kadar hızlı saçı sırtına gelen kimseyi görmedim.

Bu adam doğruları tükürüyor.
Benimkide yaklaşık 3 numaralı asker trasi denilebilir, ilk başlarda cidden daha berbattı tipsiz tipsiz geziyordum.Ortalarda az uzadığı için ya spreyle dikiyosun yada ayiriyorsun, 1 yıl geçti aradan goguslerime gelmeye başladı benim saçlarım kabarık ve yanlari kıvırcık olduğu için göstermiyor, şuan banyodan çıkınca sirtimin ortasinin biraz daha altına iniyor kuruyunca nerdeyse 2ye bölünüyor.Yok oluyor gibi duruyor, sabırlı değilsen uzatma ben değildim kesmemek için zor direndim. Şuan kesmiyorum bayadir uzattigim için üzmemek için kendimi birde kısa saça tahammülüm, yok beğenmiyorum kendimi geceleri kalkıp saçlarımı 3e 5e vurasim geliyor bazen yazın o kadar daraltiyordu bunları göz önünde bulundurarak uzak sabırlı değilsen haftada veya 2 3 günde 1 banyoya giriyorsun kurumuyor 2 saat nemli kalıyor ne yapsan tarasan kafandan dakka başı tel dökülüyor bakım yapmak zorunda kalıyorsun en kötüsü tarayamiyorsun. Bakım yapıyorsan, sabirliysan sen bilirsin.

2019 Aralıktan beri uzatıyorum 1.5 yılı devirdikten sonra arkadan bağlanmaya başlayınca sıkıntı kalmıyor.

Şuan ben de uzatıyorum ve iğrenç bir görüntü var. 14-15 cm civarı olması lazım, burnumun en altına geliyor. Yanlar dazlak, keşke yanları da uzatsa idim. Ben çok zor dayanıyorum ama beklemekten başka çare yok.

Şu ana kadar her zaman uzun saç tercihim oldu. İstediğin şekli verir, istediğin modeli yaparsın. Sıkıldın mı? Yaparsın topuz sonrasında gezersin. Sadece bakımı biraz zor oluyor o kadar. Özellikle kış aylarında saçınızı kurutması biraz zorlu oluyor. Gerekmedikçe kurutma makinesi kullanmıyorum, kış aylarında bu biraz zor oluyor haliyle.

2-3 ay oldukça kısa bir süre saçınızın uzaması için. Bunun için sabır gerekiyor ve istediğiniz uzunluk için yıl gerekiyor. Bu süreçte @228522 'nın da bahsettiği bir zaman var. Bu zamanda saçınız kötü bir görünüm alıyor ve istediğiniz şekli hiçbir türlü veremiyorsunuz. Bağlasanız bağlanmıyor, salsanız düzgün durmuyor. Bu süreci de sabırla atlattıktan sonra saç belli bir şekle girmeye başlıyor.

Eğer uzun saç için bir hevesiniz varsa kesinlikle uzatın ve hazını yaşayın ama bu süreçte sabredemeyeceğinizi düşünüyorsanız en baştan başlamamak daha iyi olabilir. Belli bir yere geldikten sonra kestirmek daha kötü hissettirir diye düşünüyorum.

Aynı zamanda uzadıkça dökülmelerde olmaya başlamıştı.
Büyük ihtimal bunun saçınızın uzamasıyla bir alakası yok. Saç telleri sağlıklı bir insanda günlük olarak dökülür zaten. Saçınız kısayken bunu çok fark etmezsiniz, saçınız uzadıkça bunu fark etme oranınız artar mantıken. Tabii farklı durumlar da oluşabilir ama genel olarak saçınız uzun diye dökülme olmaz.

Şu ana kadar her zaman uzun saç tercihim oldu. İstediğin şekli verir, istediğin modeli yaparsın. Sıkıldın mı? Yaparsın topuz sonrasında gezersin. Sadece bakımı biraz zor oluyor o kadar. Özellikle kış aylarında saçınızı kurutması biraz zorlu oluyor. Gerekmedikçe kurutma makinesi kullanmıyorum, kış aylarında bu biraz zor oluyor haliyle.

2-3 ay oldukça kısa bir süre saçınızın uzaması için. Bunun için sabır gerekiyor ve istediğiniz uzunluk için yıl gerekiyor. Bu süreçte @228522 'nın da bahsettiği bir zaman var. Bu zamanda saçınız kötü bir görünüm alıyor ve istediğiniz şekli hiçbir türlü veremiyorsunuz. Bağlasanız bağlanmıyor, salsanız düzgün durmuyor. Bu süreci de sabırla atlattıktan sonra saç belli bir şekle girmeye başlıyor.

Eğer uzun saç için bir hevesiniz varsa kesinlikle uzatın ve hazını yaşayın ama bu süreçte sabredemeyeceğinizi düşünüyorsanız en baştan başlamamak daha iyi olabilir. Belli bir yere geldikten sonra kestirmek daha kötü hissettirir diye düşünüyorum.

Büyük ihtimal bunun saçınızın uzamasıyla bir alakası yok. Saç telleri sağlıklı bir insanda günlük olarak dökülür zaten. Saçınız kısayken bunu çok fark etmezsiniz, saçınız uzadıkça bunu fark etme oranınız artar mantıken. Tabii farklı durumlar da oluşabilir ama genel olarak saçınız uzun diye dökülme olmaz.
Hocam ben ilk saçımı uzattığım zaman(karantina zamanı) 2-3 numaraya vurup komple kel kafayla uzatmaya başlamıştım. 1 yıla yakın zamanda çok güzel görüntü olmuştu ama saçlarıma bakmayı bilmiyordum o yüzden çok kötü durumdalar idi. Şuan uzatıyorum ve her tarafa 12 cm geliyor. Ancak ben bu sefer uzatmaya 2-3 numaradan değil şekilli kesilmiş bir modelden başladığım için çok kötü duruyor. Hatta bunu nasıl düzelteceğimi bile bilmiyorum, aklımda 3 numaraya vurup uzatmaya tekrardan başlamak var. Bu konuda bilgili birine benziyorsunuz o yüzden belki yardımınız dokunur. Uzun ve bakımsız iken saçlarım böyle idi:
1675616508497.png

En son atacağım resim ile çok benzer bir kesim yaptırmıştım:
1675616602610.jpeg

Şuan yanların alt kısmı kısa, üst kısmı uzun olduğu için çok kötü oluyor. Sizce ne yapayım?
@Ecmel

Yeni konular

Geri
Yukarı